Czytaj więcej: Turniej Futsal Młodej...

W dniach 18-20 stycznia 2019 r. w Centrum Sportu Wilanów odbędzie się turniej Futsal Młodej Ekstraklasy sezonu 2018/2019 o Mistrzostwo Polski U12. To pierwsze, historyczne Mistrzostwa w tej kategorii wiekowej. W efekcie rozgrywek zostanie wyłonionych 12 najlepszych zawodników, którzy będą powołani do futsalowej kadry polski FME kat U12.

Podczas zawodów poznamy:
- Mistrza Polski Futsal Młodej Ekstraklasy U12
- MVP turnieju
- najlepszego bramkarza
- najlepszego obrońcę
- najlepszego napastnika
- najlepszego strzelca
- najlepszego zawodnika w poszczególnych drużynach
- nagroda FAIR-PLAY dla drużyny

ZAPRASZAMY! szczegóły na stronie: www.futsalme.pl

 

Informujemy o posiedzeniu Komisji Strategii, Rozwoju i Dialogu Społecznego Rady Dzielnicy Wilanów, które odbędzie się 28 stycznia 2019 r. (poniedziałek) o godz. 18:00 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów,ul. Klimczaka 4.
Porządek obrad:
1. Otwarcie posiedzenia komisji.
2. Przyjęcie Planu pracy Komisji na lata 2019 – 2023.
3. Sprawy różne.
4. Zamknięcie posiedzenia.

 

Centrum Sportu Wilanów zaprasza na bezpłatne treningi piłkarskie w ramach akcji "Zima w mieście 2019" w dniach 4-8 lutego w godz. 9.00-11.00. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czytaj więcej: Treningi piłkarskie w ramach...

 

 

Czytaj więcej: IX edycja konkursu - S3KTOR...

IX edycja konkursu - S3KTOR 2018

Do 18 lutego 2019 roku można zgłosić wybraną inicjatywę do konkursu w kategoriach:  

1) S3KTOR Nowatorski – nagroda za nietuzinkowe, twórcze podejście do realizacji zadania. W ramach inicjatywy organizacja powinna zastosować autorskie metody w zakresie realizacji zadań statutowych. Poprzez swoje działania, bazując na własnym dorobku i wypracowanych programach, powinna dotrzeć do odbiorców. Realizując zadania statutowe zakłada się, że osiągnęła pozytywne rezultaty, które są spójne z polityką Miasta. Organizacja powinna także zastosować nowatorskie i skuteczne metody w rozwiązywaniu problemów, które mogą stanowić materiał szkoleniowy dla innych organizacji oraz stać się wzorem do naśladowania w przyszłości.

2) S3KTOR Programowy – nagroda za działania realizowane przez organizację pozarządową zbieżne z polityką Miasta i wprost realizujące założenia dokumentów strategicznych m.st. Warszawy. Podstawą do realizacji inicjatywy był program lub były programy strategiczne Miasta. Ważne, żeby organizacja wskazała przynajmniej jeden program, który miał kluczowe znaczenie dla przeprowadzenia całości inicjatywy. Realizowana inicjatywa cechowała się zasadą równości szans i niedyskryminacji oraz dostępności. Realizator inicjatywy wskazał cel szczegółowy, wskaźniki i osiągnięte rezultaty w odniesieniu do konkretnych zapisów programu, który był podstawą dla realizacji zadania.

3) S3KTOR Aktywizujący – nagroda za działania aktywizujące różne środowiska.

Czytaj więcej: Twój e-PIT wchodzi w życie w...

Czytaj więcej: XIX Plebiscyt na Najlepszych...

Od 17 stycznia do 10 lutego trwa głosowanie internetowe w plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy 2018. Celem Plebiscytu jest promowanie idei sportu wśród mieszkańców Warszawy oraz wyłonienie zwycięzców w następujących kategoriach: Najlepszy Sportowiec Roku, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku, Trener Roku, Sportowa Osobowość Roku, Najpopularniejszy Sportowiec Roku, Sportowa Impreza Roku oraz Najpopularniejsza Sportowa Drużyna Klubowa Roku. Zwycięzcy w 3 kategoriach: Najpopularniejszy Sportowiec Roku, Sportowa Impreza Roku, Najpopularniejsza Sportowa Drużyna Klubowa Roku zostaną wyłonieni w powszechnym głosowaniu internautów na łamach serwisów informacyjnych m.st. Warszawy. Wyboru zwycięzców w pozostałych kategorii dokona Kapituła Plebiscytu. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu! http://plebiscyt.um.warszawa.pl/

 

Informujemy o posiedzeniu Komisji Edukacji i Wychowania Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, które odbędzie się 18 stycznia 2019 r. (piątek) o godz. 17:30 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. Klimczaka 4.  

Porządek obrad:

  1. Otwarcie posiedzenia komisji.
  2. Przyjęcie Planu pracy Komisji Edukacji i Wychowania na lata 2019 – 2023.
  3. Sprawy różne.
  4. Zamknięcie posiedzenia.

Czytaj więcej: Teatrzyk Sikorka AgatkaW sobotę 26 stycznia o godz. 12:00 sala widowiskowa Urzędu przy ul. Klimczaka 2 zamieni się w magiczny ptasi zakątek. Podczas spektaklu w wykonaniu Teatru Gargulec poznamy zimowe obyczaje ptaków żyjących w Polsce, a z bocianem przeniesiemy się do Afryki, by poobserwować tańczącego flaminga i papugę.
Zobaczymy, jak trudno ptakom przetrwać zimę i jak można im pomóc w tym trudnym dla nich okresie.

Przedstawienie jest bezpłatne.

Czytaj więcej: Serwis biznes.gov.pl

Biznes.gov.pl to serwis przeznaczony dla osób zamierzających rozpocząć i prowadzących działalność gospodarczą. Celem portalu jest pomoc w realizacji spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności oraz uproszczenie formalności niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy. W serwisie dostępne są opisy urzędowych usług oraz gotowe formularze. Za pomocą serwisu, osoby prowadzące firmę mogą składać wnioski do instytucji państwowych drogą elektroniczną, a także załatwiać swoje biznesowe sprawy przez internet. Serwis łączy w sobie wiele usług i funkcji nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla administracji państwowej. Przedsiębiorcy znajdą tutaj szczegółowe informacje o obowiązujących przepisach prawa, wymaganych procedurach i formalnościach związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce oraz w całej Unii Europejskiej.

 

Czytaj więcej: Ruch to zdrowie! Program...Urząd Dzielnicy Wilanów wznawia zapisy na zajęcia dla seniorów w ramach programu SPORT 50 PLUS (basen i profilaktyka kręgosłupa).
Zapisy odbędą się w dniach: 23 stycznia 2019 r. w godz. 13-16 oraz 24 stycznia 2019 r. w godz. 9-11. Zapisy odbędą się w sali widowiskowej Urzędu.

Prezydent miasta stołecznego Warszawy dnia 14 stycznia 2019 r. ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Przedszkola nr 440 w Warszawie, ul. Latoszki 24.

Treść ogłoszenia dostępna w załączniku.

Załączniki:
Download this file (ogloszenie_o_konkursie_dyr_P440.pdf)ogloszenie_o_konkursie_dyr_P440.pdf[ ]968 kB

Zapraszamy na IV Sesję Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, która odbędzie się 23 stycznia 2019 r. (środa) o godz. 17:30 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy przy ul. Klimczaka 4. Sesja on-line.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie porządku obrad IV sesji Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.
3. Informacje Przewodniczącego Rady.
4. Informacje Zarządu Dzielnicy.
5. Projekt uchwały w sprawie zmian w składzie osobowym Komisji Rewizyjnej Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy - druk nr 21
6. Projekt uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi pana ….. na Zarząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy – druk nr 22 

7. Przyjęcie protokołów nr I, II, i III z sesji Rady.

8. Interpelacje i zapytania radnych.

9. Zamknięcie sesji.

Czytaj więcej: Oddaj choinkę do recyklingu

Warszawiacy mogą dołączyć do zbiórki poświątecznych choinek „Ciepło z natury”, która rozpocznie się 7 stycznia. Wszystkie naturalne drzewka pozostawione w altanie śmietnikowej bądź pojemniku na odpady wielkogabarytowe zostaną przemienione w ekologiczne paliwo. Szczegóły akcji dostępne są na stronie:  http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/oddaj-choink-do-recyklingu