Czytaj więcej: Warszawiacy usiądą na nowych...

 

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy realizuje projekt mający na celu doposażenie ulic, parków, skwerów w nowe ławki. Wspólnie z mieszkańcami chcemy wytypować miejsca, gdzie Warszawska Ławka może się pojawić. Na terenie Wilanowa mamy dwie ulice, wzdłuż których nowe ławki mają być rozmieszczone:  
- w alei Wilanowskiej - 7 szt. ławek;
- w ulicy Przyczółkowej - 3 szt. ławek. Zapraszamy do udziału spacerze konsultacyjnym, który odbędzie się 18 listopada o godz. 13:30. Zbiórka: Plaża Wilanów (okolice mostku z serduszkami). W razie brzydkiej pogody (deszcz) spotkanie zostanie przeniesione do sali widowiskowej w Urzędzie Dzielnicy Wilanów.

Ławki będą montowane w trzech wersjach – z oparciem, bez oparcia oraz z oparciem i podłokietnikami. Wszystkie drewniane ławki, które będą stawiane na ulicach Warszawy są konstruowane według jednego projektu. Więcej informacji  na stronie:
http://zzw.waw.pl/2018/10/22/warszawiacy-usiada-na-nowych-lawkach-2/
Harmonogram spotkań:
http://zzw.waw.pl/2018/11/06/warszawiacy-usiada-na-nowych-lawkach-harmonogram-diagnozy-potrzeb/

 

Czytaj więcej: Jak udoskonalić budżet...

Rozpoczął się kolejny etap konsultacji społecznych dotyczący zasad nowej edycji budżetu partycypacyjnego. Nad propozycjami zmian mieszkańcy mogą pracować w trakcie warsztatów oraz na spotkaniach. Swoje uwagi można również zgłaszać w punktach konsultacyjnych. Konsultacje trwają do 20 listopada br. Stolica rozwija się dzięki aktywnym mieszkańcom, którzy ożywiają i integrują lokalne społeczności. Efekty pomysłów warszawiaków widać w całym mieście. Dzięki budżetowi partycypacyjnemu mieszkańcy decydują o części budżetu stolicy. Zgłaszają pomysły, dyskutują o nich, a w głosowaniu wybierają te, które zostaną zrealizowane. Budżet partycypacyjny wpisał się w codzienność Warszawy. Co roku ponad 100 tysięcy osób głosuje na pomysły, które potem pojawiają się w przestrzeni miasta. Do tej pory odbyło się pięć edycji budżetu partycypacyjnego. Każda z nich podlegała ocenie. Aktualnie przygotowywane są zasady nowej edycji budżetu partycypacyjnego. Zebrane w trakcie konsultacji uwagi pozwolą ulepszyć proces, aby jeszcze bardziej odpowiadał na potrzeby mieszkańców. Po zakończeniu konsultacji zgłoszone uwagi zostaną przeanalizowane oraz uwzględnione w dokumentach, zaś propozycja uchwały przekazana Radzie m.st. Warszawy.

JAK MOŻNA WZIĄĆ UDZIAŁ W KONSULTACJACH?
Przyjdź na spotkanie:
• 5 listopada (poniedziałek) o godzinie 18:00 w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz
• 19 listopada (poniedziałek) o godzinie 18:00 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów

Weź udział w warsztacie o definicji ogólnodostępności: 14 listopada (środa) o godzinie 18:00. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 443 34 71

Odwiedź punkt konsultacyjny:
• 6 listopada (wtorek) godz. 17:00-19:00 MAL „Dwa Jelonki”, ul. Powstańców Śląskich 44
• 7 listopada (środa) godz. 17:00-19:00, Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66
• 8 listopada (czwartek) godz. 17:00-19:00, Biblioteka Publiczna, ul. J. Meissnera 5
• 13 listopada (wtorek) godz. 17:00-19:00, Miejsce Aktywności Lokalnej, ul. Grójecka 109
• 17 listopada (sobota) godz. 11:00-14:00, Służewski Dom Kultury, ul. J. S. Bacha 15
• 20 listopada (wtorek) godz. 14:00-18:00, Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, ul. Nowolipie 25 B

Czytaj więcej:

Czytaj więcej: Kolejny etap konsultacji...

26 października rozpoczął się kolejny etap konsultacji społecznych projektu warszawskiej uchwały krajobrazowej. Zapraszamy mieszkańców do aktywnego udziału i zapoznania się z dokumentem, który wprowadzi ścisłe regulacje dotyczące reklam, szyldów, małej architektury i ogrodzeń. Projekt uchwały krajobrazowej został poddany szerokim konsultacjom społecznym na przełomie czerwca i lipca 2017 roku, a po ich zakończeniu szczegółowo przeanalizowany w oparciu o zgłoszone uwagi. Efektem dyskusji i wymiany opinii jest publikacja „Projekt uchwały krajobrazowej dla Warszawy. Przewodnik po projekcie. Jak zmienią się nośniki reklamowe, szyldy, mała architektura, ogrodzenia”, która tłumaczy skomplikowane zapisy dokumentu.

Mieszkańcy będą mogli zapoznać się z zapisami uchwały krajobrazowej w specjalnym punkcie konsultacyjnym zlokalizowanym w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego przy ul. Marszałkowskiej 77/79 (30 października i 14 listopada w godz. 16.00-19.00). Natomiast we wtorek, 6 listopada, o godz. 18.00 w tym samym miejscu (sala Kasyno) odbędzie się debata publiczna. W ramach konsultacji ponownie można składać uwagi do projektu uchwały – na piśmie lub za pomocą poczty elektronicznej. W przypadku pisemnego składania uwag należy pobrać i wypełnić formularz, który od piątku, 26 października, będzie dostępny tutaj. Wypełniony druk można przekazać w punkcie konsultacyjnym, wysłać pocztą na adres Biura Architektury i Planowania Przestrzennego (ul. Marszałkowska 77/79, 00-683 Warszawa) lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Konsultacje społeczne trwają od 26 października do 3 grudnia br. Po ich zakończeniu projekt warszawskiej uchwały krajobrazowej zostanie przeanalizowany pod kątem zgłoszonych uwag, a później trafi pod obrady Rady m.st. Warszawy. Szczegółowe informacje na temat projektu warszawskiej uchwały krajobrazowej znajdują się pod adresem: http://www.konsultacje.um.warszawa.pl/konsultacja/ladnie-dzieki-warszawskiej-uchwale-krajobrazowej.

 

 

 

Urząd Dzielnicy Wilanów zaprasza zarządców nieruchomości, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, pracowników samorządowych i służb mundurowych, mieszkańców, na bezpłatne szkolenie „Chronione zwierzęta w budynkach i na terenach zieleni”, które odbędzie się w dniu 20 listopada 2018 r. od godz. 12.00 do 15.40, w Urzędzie Dzielnicy Wilanów ul. Klimczaka 2, w sali nr 233 na II piętrze. Dwie prelekcje "Ochrona ptaków i nietoperzy w obiektach budowlanych" oraz "Ochrona dzikich zwierząt miejskich terenów zieleni" poprowadzi Prezes Stowarzyszenia Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków mgr Dorota Zielińska, od 10 lat prowadząca działania na rzecz ptaków, zajmująca się szeroko pojętą tematyką ochrony przyrody w mieście.
Zakres tematyczny szkolenia w załączniku.

Protokół z wyborów do rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy sporządzony przez Dzielnicową Komisję Wyborczą w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

 

Załączniki:
Download this file (protokół z wyborów 2018.pdf)protokół z wyborów 2018.pdf[ ]1800 kB

Informujemy, że zgodnie z wskazaniem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, od 1 grudnia 2018 roku w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 24 będą działały zespoły orzekające w sprawach dzieci i uczniów z autyzmem, w tym z Zespołem Aspergera. Wszystkie spawy dotyczące wyżej wymienionych orzeczeń i opinii, rozpoczęte przez Poradnię nr 7 przy ulicy Narbutta,  zostaną w niej rozpatrzone i zakończone. Nowe wnioski dotyczące wydania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego i opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju ze względu na autyzm i Zespół Aspergera, dla dzieci i uczniów z rejonu działania Poradni wilanowskiej,  będą już przyjmowane i rozpatrywane w Poradni nr 24 przy alei Rzeczypospolitej 14.

Znamy już oficjalne wyniki wyborów do Rady m.st. Warszawy i Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Z Wilanowa i Ursynowa - okręg nr 8, do Rady m.st. Warszawy mandaty otrzymali następujący kandydaci:

Z listy Koalicji Obywatelskiej:

Aleksandra Gajewska 32 568 głosów

Ewa Janczar 5 619

Tomasz Żyłka 2 921

Maciej Wyszyński 2 763

Iwona Pawłowska 2 515

Z listy Prawa i Sprawiedliwości:

Michał Szpądrowski 9 146 głosów

W wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego z okręgu nr 1, obejmującego Dzielnice m.st. Warszawy: Ursynów, Wilanów, Śródmieście, Ochota, Mokotów, mandaty otrzymali:

Z listy Koalicji Obywatelskiej:

Ludwik Rakowski 60 920 głosów

Katarzyna Bornowska 29 737

Helena Cichocka 16 525

Krzysztof Skolimowski 12 752

Z listy Prawa i Sprawiedliwości:

Witold Kołodziejski 37 487 głosów

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Informujemy, że TV Puls „Pod Dębem” zorganizowała zbiórkę ciepłej odzieży na rzecz potrzebujących osób starszych.W dniach od 8 do 30 listopada, ciepłe i niezniszczone ubrania (damskie i męskie) można zostawiać w pojemniku, który stoi w wejściu do centrum handlowego Alto Wilanów przy Alei Rzeczpospolitej 14. 

Czytaj więcej: Niepodległa w kuchni, modzie...Niepodległa w kuchni, modzie i tańcu

W imieniu Stowarzyszenia Historycznego Mazowsza Północnego oraz Centrum Kultury Wilanów zapraszamy Was do wspólnego uczczenia Stulecia Niepodległości Polski!
W ramach projektu możecie uczestniczyć w sobotnich warsztatach, podczas których nie zabraknie pozytywnej energii i ciekawości historycznej :)

Co będziemy robić?

Piec Tort Niepodległościowi - 6 października 
Poznawać Modę w Drugiej Rzeczpospolitej - 20 października 
Uczyć się tańców narodowych i towarzyskich - 27 października 
kończąc wspaniałą zabawą podczas Balu Niepodległościowego - 17 listopada

Uczestnictwo w warsztatach jest darmowe. Nie zapomnijcie jednak zgłosić swojego udziału! 

 

Czytaj więcej: Dwa złote medale dla drużyn...

Drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 300 zdobyły dwa złote medale! 7 listopada 2018 r. w hali sportowej ARENA Ursynów odbyły się mecze finałowe LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Szkolne reprezentacje dziewcząt i chłopców walczyły o najwyższe trofeum – złote medale WOM. Dziewczęta pokonały drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 152 z Ochoty, wygrywając spotkanie wynikiem 12:7 ( do przerwy 7:4 ) . Chłopcy takim samym wynikiem 12:7 (4:3) zakończyli rywalizację ze Szkoła Podstawową nr 336 z Ursynowa. Nasi złoci medaliści awansowali do dalszych rozgrywek mini piłki ręcznej i będą reprezentować szkołę w XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. GRATULUJEMY!

 

Czytaj więcej: Otwarte zajęcia na boiskach...

Otwarte zajęcia na boiskach „Orlik”

Zapraszamy do udziału w otwartych zajęciach na boiskach "Orlik" przy ul. Worobczuka i ul. Sytej 123.

Czytaj więcej: Nowe studium uwarunkowań i...

Warszawa dynamicznie się rozwija. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy to dokument, który może nadać ramy temu rozwojowi. Rozpoczął się etap zbierania wniosków do Studium. To najlepszy moment, by podzielić się wiedzą o Warszawie i potrzebami związanymi z jej rozwojem. Opinie zebrane w czasie konsultacji będą głosem doradczym podczas tworzenia wariantowych koncepcji studium. Zapraszamy do udziału w spotkaniu konsultacyjnym w Wilanowie w dniu 27 listopada w godz. 16.00-20.00, sala widowiskowa na parterze. 

Dlaczego nowe Studium?

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy to scenariusz przestrzennego rozwoju miasta na dziesięciolecia. Studium z 2006 roku zdezaktualizowało się. Warszawa 2018 roku mierzy się z nowymi wyzwaniami przestrzennymi, ekonomicznymi i demograficznymi. Dlatego rozpoczęły się prace nad nowym Studium dla Warszawy.

Nowe Studium to pomysł na Warszawę bardziej przyjazną mieszkańcom i odporną na zmiany klimatyczne. Dzięki nowym kierunkom zmian:

miasto nie będzie się rozlewało
koszty ekonomiczne i ekologiczne urbanizacji będą mniejsze
miasto będzie zwarte i będzie lepiej wykorzystywało zasoby, które już istnieją (np. drogi)
mieszkańcy nie będą musieli tak dużo podróżować po mieście, ponieważ więcej będzie tzw. obszarów wielofunkcyjnych, czyli miejsc, gdzie można żyć, pracować i odpoczywać
zieleń i woda, czyli tzw. zielona i niebieska infrastruktura, będą lepiej chronione.

Od września warszawiacy po raz kolejny mogą składać wnioski o dofinansowanie likwidacji starego pieca bądź przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej zaplanowanego na przyszły rok. Wystarczy wypełnić dokumenty w warszawskim Biurze Ochrony Środowiska, aby dostać od 7 do nawet 20 tys. zł na ekoinwestycję. Do końca marca 2019 r. o pieniądze mogą ubiegać się zarówno osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne jak i przedsiębiorcy. Potrzebne formularze dostępne są na stronie internetowej pod linkiem, w Biurze Ochrony Środowiska i w Wydziałach Obsługi Mieszkańców. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 22 443 25 73 (74-77), 22 443 25 60, 22 443 25 63, 22 443 25 86. Tylko w 2017 roku warszawiacy otrzymali 11,1 mln złotych w formie ekodotacji na inwestycje związane z ochroną środowiska.  

Przypominamy ponadto o zakazach wprowadzonych uchwałą antysmogową Mazowsza: 

Uchwała antysmogowa - najważniejsze terminy

Uchwała antysmogowa - nowe przepisy od 1 lipca 2018 r.