VI Wilanowskie Zawody Pływackie

Czytaj więcej: VI Wilanowskie Zawody...24 października odbyła się I część zawodów pływackich o Puchar burmistrza Dzielnicy Wilanów dla uczniów wilanowskich szkół. Zawodnikami były dzieci z klas I-III. 26 października na basenie w Centrum Sportu Wilanów, przy ul. Wiertniczej 26, w zawodach uczestniczyli uczniowie z klas IV-VI. Młodsi uczestnicy zmierzyli się na dystansie 25 m, starsi - na dystansie 50 m. Miejsca na podium zajmowali albo uczniowie ze SP nr 300, albo ze SP nr 261. Dziękujemy za sportowe emocje. Zwycięzcom gratulujemy! Pełna lista wyników dostępne jest w załączniku.

Załączniki:
Download this file (kl I-III.pdf)kl I-III.pdf[ ]1466 kB
Download this file (kl IV-VI.pdf)kl IV-VI.pdf[ ]1324 kB

Czytaj więcej: MKS Korona Wilanów na...24 i 25 października 2015 r. 8-osobowa grupa wilanowskich panczenistów wraz z trenerem Mariuszem Lichosikiem brała udział w Międzynarodowych Zawodach Kwalifikacyjnych "Internationales Eröffnungsrennen" w Berlinie. Wyjazd rozpoczął przygotowania do sezonu zimowego i był dobrym momentem do oceny możliwości zawodników na sezon 2015/2016. Wszyscy zawodnicy pobili swoje rekordy życiowe na 500 i 1000 metrów, co świadczy o postępach treningowych i daje nadzieję na ciekawą rywalizację na polskich torach łyżwiarskich. Większość zawodników Korony Wilanów zajęła wysokie miejsca. Było to dla nich duże przeżycie, bo jazda na hali różni się od jazdy na torze otwartym. W zawodach uczestniczyli: Adelajda Flont, Zuzanna Sączek, Marysia Sulińska, Zofia Szymańska , Mikołaj Jabłoński, Bartosz Niezgoda, Karol Pilich, Adam Szajgin. Wyniki zawodników MKS Korona Wilanów:
4 miejsca pierwsze, 2 miejsca drugie, 1 miejsce trzecie oraz szóste i dziewiąte miejsce na ponad 70 zawodników startujących. Gratulujemy!

Czytaj więcej: Zawody Pływackie...To będzie wyjątkowe wydarzenie sportowe!
Po raz pierwszy w Wilanowie odbędą się Zawody Pływackie Przedszkolaków. Organizatorami są: portal waszwilanow.pl i Centrum Sportu Wilanów pod patronatem burmistrza Dzielnicy Wilanów Ludwika Rakowskiego.
Zgłoszenia trwają! Zawody odbędą się 11 czerwca w godz. 14.00-17.00.

Załączniki:
Download this file (zawody-przedszkolaki regulamin.docx)zawody-przedszkolaki regulamin.docx[ ]26 kB

Czytaj więcej: VII Międzynarodowe Zawody o...W dniach 19-20 września w Słomczynie koło Konstancina-Jeziorny rozegrano VII Międzynarodowe Zawody o Puchar Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna w jeździe szybkiej na wrotkach. Gospodarzem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy ZRYW Słomczyn. Wilanowskie Koronki przywiozły kilka pucharów:
w kategorii Juniorzy B - chłopcy do lat 14

I miejsce Mikołaj Jabłoński  
II miejsce Karol Karczewski
 
juniorzy E - 9 lat

Staś Królikowski
 
 
Juniorki A - dziewczynki do lat 16

II miejsce Victoria Urizar-Rojas
 
juniorki D - 12 lat


III miejsce Zofia Szymańska
 
Sztafeta Juniorki D - 12 lat

Marysia Sulińska
Zofia Szymańska
Julia Wargała

GRATULUJEMY!

Czytaj więcej: V zawody pływackie pod...Ależ oni pływali...
Ponad 380 uczniów z klas I-III wilanowskich szkół wzięło udział w V zawodach pływackich pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy klas I - III. Emocje były ogromne! Najlepsi stanęli na podium i otrzymali upominki. Gratulujemy!

Czytaj więcej: Kurs samoobrony dla kobiet Uczniowski Klub Boksu Modliszki i Dzielnica Wilanów m.st. Warszawy oragnizuje bezpłatny, trzymiesięczny kurs samoobrony dla kobiet zamieszkałych w Wilanowie. Cel kursu:
- opanowanie przez uczestniczki podstawowych technik obronnych oraz opanowanie strachu wywołanego niespodziewanym napadem.
Uczestniczki nauczą się rozpoznawania sytuacji zagrożenia i unikania ich, a także wyćwiczą zachowania przy spotkaniu z ewentualnym agresoremi reakcji stosownie do poziomu zagrożenia i rozwiązywania konfliktów poprzez słowną i fizyczną samoobronę.

W programie:
Część teoretyczna:

psychologiczne aspekty samoobrony (jak zapanować nad stresem, jak podjąć skuteczną obronę),
psychologiczne aspekty agresji,
jak zachowywać się w trakcie sytuacji niebezpiecznych,
prewencja kryminalna (jak zapobiegać sytuacjom zagrażającym naszemu bezpieczeństwu, w jaki sposób je rozpoznawać),
podstawy prawne samoobrony (co można, a co nie, żeby uniknąć problemów prawnych).
Część praktyczna:

postawy i pozycje ciała w samoobronie,
budowa stawów pod kątem zastosowania technik samoobrony,
umiejscowienie wrażliwych punktów na ciele człowieka i ich wykorzystanie w samoobronie,
proste dźwignie,
podstawowe ciosy i kopnięcia, zmodyfikowane pod kątem zastosowania ich przez kobiety,
obrona w sytuacjach zagrożenia przed: uderzeniami, kopnięciami, chwytami za ręce, włosy, ubranie, duszeniem,
obrona przedmiotami codziennego użytku, które posiadamy przy sobie (klucze, torebka, parasolka itp.),
obrona przy wykorzystaniu osoby trzeciej,
obrona w sytuacji potencjalnego gwałtu,
obrona przed napastnikiem uzbrojonym w niebezpieczne narzędzie,
zachowania się w pomieszczeniach zamkniętych, na klatce schodowej itp.
niekonwencjonalne techniki obrony,
pomoc osobie trzeciej.
Gdzie:
Sala gimnastyczna Zespołu Szkół nr 79 przy ul. Wiertniczej 26 w Wilanowie

Kiedy:
Środy i piątki w godz. 19.00 – 20.30

Zajęcia prowadzą:
Sławomir Milczarek – instruktor wushu i samoobrony z 36 letnim stażem.

Wiedzę z zakresu psychologii stresu i agresji przekaże specjalista z gabinetu psychoterapii GoInside.

Wiedzę na temat prewencji kryminalnej i podstaw prawnych samoobrony przedstawi policjant i instruktor sportów walki.

Zapisy i informacje:
mail kontakt@uks-kung fu.pl
tel. 663 366 666
Start: 23 września o godz. 19.00

Informujemy o Uchwale Zarządu Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy w 2016 roku. Termin składania ofert: 21 marca 2016 roku.

Załączniki:
Download this file (Uchwała-ogłoszenie konkursu.doc)Uchwała-ogłoszenie konkursu.doc[ ]144 kB

Czytaj więcej: Mini Tour de PologneTak jak w latach poprzednich Nutella Mini Tour de Pologne odbywać się będzie równolegle do największej cyklicznej imprezy sportowej w Polsce – 72. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne UCI World Tour. Startując w nim dzieci oraz młodzież mają niepowtarzalną szansę sprawdzić swoje umiejętności na wybranej części trasy jaką pokonują zawodowi kolarze oraz stanąć na tym samym zwycięskim podium!

 

Załączniki:
Download this file (NMTdP_2015_Informacja prasowa.docx)NMTdP_2015_Informacja prasowa.docx[ ]573 kB

Czytaj więcej: Turniej Piłkarskiej Ligi...W niedzielę, 22 listopada, odbył się inauguracyjny Turniej Piłkarskiej Ligi Przedszkolaka o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów połączony ze sportową zabawą dla całych rodzin. Organizatorami wydarzenia byli rodzice dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego Wilanowskie Wilki, skupionego wokół Przedszkola nr 420. Entuzjazm dzieci i zaangażowanie rodziców sprawiły, że do inicjatywy zaczęły dołaczać także rodziny z innych przedszkoli. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn piłkarskich. Dzieci były w różnym wieku i prezentowały różne umiętności piłkarskie - ale najważniejsze, że z chęcią włączały się do sportowej zabawy. Najlepsza okazała się drużyna z Prezdszkola nr 416.

Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy ogłasza konkurs na wynajem powierzchni użytkowej basenu rekreacyjnego znajdującego się w obiekcie sportowym przy Zespole Szkół nr 79 im. St. Kostki Potockiego, ul. Wiertnicza 26 w Warszawie w celu organizacji zajęć sportowo-rekreacyjnych.

Szczegóły w załącznikach.

Czytaj więcej: Wilanowskie „Złotka” -...W dniu 6 listopada w Arenie Ursynów odbyły się finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Wilanów był w nich reprezentowany przez drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 300.

Czytaj więcej: III Wilanowskie Zawody...W dniach 28 i 29 maja na basenie przy ul. Wiertniczej 26 odbyły się III Wilanowskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów, w których udział wzięły dzieci z klas 0-6 szkół podstawowych z dzielnicy Wilanów. Zawody zorganizowało Centrum Sportu Wilanów oraz Zespół Szkół nr 79. Do zawodów zgłosiły się  następujące szkoły : SP 261, SP 300, IES, WBS, Z S-P nr 3.  Zgłoszonych zostało łącznie 525-cioro  dzieci w 25-ciu  kategoriach, z podziałem na klasy i roczniki urodzenia.  Zawodniczki i zawodnicy z klas  0-4 startowali na dystansie 25 metrów stylem dowolnym, a  z klas  5-6 stylem  dowolnym  na  dystansie 50 metrów. Zawodnicy z klas najmłodszych mogli korzystać z desek  i „makaronów”  pływackich. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali uhonorowani medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Po zawodach na dzieci oczekiwał poczęstunek i napoje.
Wyniki zawodów dostępne w załączniku. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy!

Czytaj więcej: Przedszkole Orlika i Szkoła...W weekend 14/15 listopada 2015 r. zainaugurowana została zimowa edycja zajęć "Przedszkole Orlika i Szkoła Orlika". Te nieodpłatne zajęcia odbywają się w sali Szkoły Podstawowej nr 169 przy ulicy Uprawnej 9/17. Jest to kontynuacja zajęć sportowo – rekreacyjnych prowadzonych w okresie letnim na obiektach sportowych typu „Orlik”. "Przedszkole Orlika" skierowane jest do chłopców w wieku 4-6 lat, zaś "Szkoła Orlika" do chłopców, uczniów klas I-IV szkół podstawowych. Treningi odbywają się w soboty i niedzielę od 14.11.2015 do 23.03.2016 r.

Harmonogram treningów:
Sobota – 10:00-11:00 oraz 11:00-12:00 -  Przedszkole Orlika

Niedziela – 10:00-11:00 – Przedszkole Orlika

Niedziela - 11:00-12:00 – Szkoła Orlika

Szczegóły na stronie: www.delta.warszawa.pl

 

Czytaj więcej: TEST COOPERA DLA WSZYSTKICH W imieniu Akademickiego Związku Sportowego Środowisko Warszawa gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w TEŚCIE COOPERA DLA WSZYSTKICH w ramach Ogólnopolskiej Akcji  Promowania Sprawności Fizycznej. Wydarzenie to organizowane jest na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystki w celu zbadania sprawności fizycznej Polaków. TEST COOPERA DLA WSZYSTKICH odbędzie się 17.05.2015 r. (niedziela),
stadion lekkoatletyczny RKS SKRA WARSZAWA ul. Wawelska 5 w godz. 10.00-15.40. Szczegóły w załączniku.


                   

Załączniki:
Download this file (Zaproszenie - Test Coopera 2015.doc)Zaproszenie - Test Coopera 2015.doc[ ]274 kB