Psychologiczne Centrum Wsparcia
Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować, że w Warszawie działa Psychologiczne Centrum Wsparcia. Przy telefonach dyżurują psycholodzy, psychoterapeuci, pedagodzy, którzy udzielą wsparcia, pomocy psychologicznej, przeprowadzą rozmowę, w razie potrzeby wskażą miejsca, gdzie można zgłosić się po długotrwałą i stacjonarną pomoc.
Wsparcia udzielają specjaliści z warszawskich poradni:
1. Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna TOP
2. Poradnia Specjalistyczna Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii MOP
3. Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Uniwersytet dla Rodziców"
4. Poradnia Profilaktyczno-Terapeutyczna dla Dzieci i Młodzieży ze Środowisk Zagrożonych Alkoholizmem „OPTA"
Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-19.00 pod numerem 667 147 738 dyżur pełni Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna TOP. Tu może zadzwonić każdy - dzieci, młodzież, dorośli, gdy nie wiedzą jak pomóc dziecku.
Zadzwoń kiedy:
- jesteś smutny, samotny, zagubiony,
- nic Ci się nie chce, nikt Cię nie rozumie,
- nie masz z kim porozmawiać,
- zastanawiasz się, czy wszystko z Tobą w porządku,
- rodzice się kłócą, krzywdzą Ciebie lub Twoich bliskich,
- rówieśnicy Cię prześladują i gnębią,
- zostawił Cię chłopak lub porzuciła dziewczyna,
- czujesz, że nie panujesz nad swoim życiem,
- chcesz zmienić coś w swoim życiu i nie wiesz jak,
- widzisz, że dzieje się coś z Twoim dzieckiem i nie wiesz, jak mu pomóc.
W poniedziałki w godz. 10.00 - 14.00 pod numerem 519 047 372 dyżur pełni Poradnia Specjalistyczna Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii „MOP". Specjaliści czekają na telefony od rodziców nastolatków, wychowawców i nauczycieli.
Zadzwoń kiedy:
- coś cię niepokoi w zachowaniu nastolatka,
- martwisz się stanem psychicznym nastolatka,
- szukasz wsparcia dla nastolatka.
W środy w godz. 10.00 - 14.00 pod numerem 510 205 050 dyżur pełni Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Uniwersytet dla Rodziców”. Specjaliści czekają na telefony od rodziców, nauczycieli
i innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.
Zadzwoń kiedy:
- czujesz, że nie radzisz sobie wychowawczo ze swoim dzieckiem czy nastolatkiem,
- doświadczasz trudności w relacjach ze swoim dzieckiem,
- masz trudności wychowawcze z klasą lub konkretnym uczniem,
- masz trudności w pracy wychowawczej lub edukacyjnej z uczniem ze spektrum autyzmu.
W piątki w godz. 10.00-14.00 pod numerem 519 047 370 dyżur pełni Specjalistyczna Poradnia Profilaktyczno-Terapeutyczna dla Dzieci i Młodzieży ze Środowisk Zagrożonych Alkoholizmem „OPTA". Specjaliści czekają na telefony od dzieci i młodzieży w wieku 5- 21 lat oraz ich rodziców.
Zadzwoń kiedy:
- doświadczasz lęku lub trudności związanej z trwaniem pandemii,
- przeżywasz kryzys emocjonalny,
- potrzebujesz wsparcia lub porady psychologicznej,
- jesteś rodzicem i potrzebujesz wsparcia w procesie wychowawczym.
Jeśli łatwiej Ci napisać niż rozmawiać, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-19.00 na Twój mail czekają specjaliści Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Warszawa wspiera Seniorów
Jesteś osobą starszą lub narażoną na rozwinięcie ciężkiej postaci koronawirusa? Znasz kogoś, kto nie powinien opuszczać domu i potrzebuje wsparcia?
Pomagamy potrzebującym mieszkańcom, bez narażenia ich na wychodzenie z domu– zrobimy zakupy, zrealizujemy recepty, wyprowadzimy psa.
Taksówki dla osób z niepełnosprawnościami
W ramach pilotażowej akcji m.st. Warszawa podpisało umowę na przewóz taksówkowy dla osób z niepełnosprawnościami, które nie muszą korzystać ze specjalistycznego transportu.
Przewóz taksówkowy realizuje firma WAWA Taxi Sp. z o.o. Zlecenia przyjmowane są pod numerem telefonu (22) 333 4444 na hasło „Wawa Taxi bez barier”.
Kto może korzystać z usług?
Z przejazdów taksówkami będą mogli skorzystać mieszkańcy Warszawy z niepełnosprawnościami:
- posiadający ważne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym;
- posiadający ważne orzeczenie o zaliczeniu do I lub II grupy inwalidzkiej
- oraz osoby posiadające orzeczenie o niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji wydane na podstawie ustawy o emeryturach i rentach
- posiadający ważne orzeczenie równoznaczne do orzeczeń wymienionych powyżej
Opłaty za przejazd i warunki realizacji
Kursy będą realizowane w godz. 6.00 – 23.00 w dni powszednie oraz w niedziele i święta z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Zryczałtowana opłata za kurs wyniesie 15 zł za przejazd w jedną stronę maksymalnie do 30 km na terenie Warszawy oraz do 20 km od granic miasta – pokrywamy pozostałą kwotę za przejechane kilometry. W przypadku kursu powyżej 30 km na terenie miasta oraz 20 km od jego granic, za każdy kolejny przejechany kilometr opłatę poniesie osoba korzystająca z przejazdu - wg stawek taryfowych operatora.
Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się na stronie Warszawa19115 (Usługi przewozowe dla osób niepełnosprawnych) oraz na stronie politykaspoleczna.um.warszawa.pl
Pomoc dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy współpracuje z Urzędem Miasta (BPiPS) w realizacji projektu „Warszawski zintegrowany model wsparcia środowiskowego osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną – testowanie i wdrażanie modelu”
Projekt skierowany jest do osób pracujących, uczących się, korzystających ze wsparcia bądź mieszkających w jednej z czterech dzielnic Warszawy, w tym z terenu Wilanowa. Punkty oferujące pomoc wymienione są na plakacie.
Warsztaty „ Budowanie strategii prozdrowotnych – zdrowe żywienie dzieci i młodzieży”.
Szanowni Państwo,
Dzielnica Targówek m. st. Warszawy i Akademia Wychowania Fizycznego zapraszają mieszkańców Warszawy w wielu 18 – 65 lat na bezpłatne warsztaty „ Budowanie strategii prozdrowotnych – zdrowe żywienie dzieci i młodzieży”.
Warsztaty skierowane są do rodziców, dziadków oraz pracowników placówek oświatowych, którzy zawodowo zajmują się żywieniem dzieci i młodzieży.
Szkolenie obejmuje zagadnienia z zakresu:
- aktualnej wiedzy na temat racjonalnego sposobu żywienia dzieci i młodzieży oraz jego wpływu na prawidłowy rozwój organizmu;
- stylu odżywiania się, podstaw dietetyki i układania jadłospisów;
- zaburzeń związanych z nieprawidłowym żywieniem i reklamą żywności;
- kształtowania, promowania i budowania zdrowych nawyków wśród dzieci i młodzieży.
Warsztaty będą odbywać się w formie online w następujące soboty: 19.IX, 26.IX, 3.X, 10.X, 17.X w godzinach 9.00 – 15.00. Warsztaty obejmują wszystkie soboty łącznie (30 h, 5 spotkań po 6 godzin).
Zgłoszenia do 18 września br. przyjmuje Koordynator projektu Aneta Krauze, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel.22/443 85 33. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o zapoznanie się z załączonym regulaminem.
Projekt „WSPÓLNA MISJA – WSPÓLNY ROZWÓJ” dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.