Poszukiwany/Poszukiwana - Animatorzy Integracji Cyfrowej

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” wspólnie z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012 – 2013, prowadzić będą działania aktywizujące warszawskich seniorów za pomocą nowoczesnych technologii. Projekt będzie realizowany do grudnia 2013 r.

Do końca miesiąca trwa nabór osób, które wolontarystycznie zaangażują się w edukację cyfrową osób starszych. Od kandydatów wymagamy znajomości obsługi komputera i Internetu oraz gotowości do prowadzenia szkoleń z osobami starszymi.
Dla osób zakwalifikowanych do projektu oferujemy cykl bezpłatnych szkoleń trenerskich i warsztaty tematycznych, które pozwolą na uzyskanie niezbędnych umiejętności do prowadzenia zajęć z seniorami. Zajęcia będą oparte na specjalnie w tym celu przygotowanych scenariuszach edukacyjnych. Ich tematyka dotykać będzie zagadnień najbardziej interesujących seniorów. Poza tym, planuje się udział w projekcie wielu ekspertów zewnętrznych, którzy swoją wiedzą wspierać będą Animatorów.
Projekt jest szansą na zdobycie praktycznych umiejętności, poznania ciekawych ludzi oraz społecznego zaangażowania na rzecz wzmocnienia więzi międzypokoleniowych.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza oraz przesyłanie go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 lipca br.
Poprawnie wypełniony formularz jest jednoznaczny ze złożeniem deklaracji udziału w projekcie. Wybór kandydatów odbędzie się zgodnie z przyjętym regulaminem rekrutacji.
W przypadku dodatkowych pytań związanych z rekrutacją Animatorów prosimy o kontakt z koordynatorem ds. rekrutacji i promocji (tel. 22 443 14 53, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Jeżeli lubisz pracować z ludźmi i chcesz zaangażować się społecznie, ten projekt jest dla Ciebie! Udział w projekcie to szansa na dołączenie do warszawskiej grupy Animatorów Integracji Cyfrowej oraz praktyczne wykorzystanie nabytych umiejętności.