Kalendarz wydarzeń

Wykład "Przedwojenne metody pielęgnacji urody" Marii Paszyńskiej
Czwartek, 30 Maj 2019, 18:30
Odsłon : 459


30 maja (czwartek) o godz. 18.30 zapraszamy na ul. Kolegiacką 3 do Biblioteki Publicznej na prelekcję Marii Paszyńskiej autorki "Instytutu Piękności" ukazującego historię Mady Walter i jej placówki. Podczas wykładu "Przedwojenne metody pielęgnacji urody" pisarka opowie o sposobach dbania o zdrowie i urodę naszych prababek. Wyjawi sekrety kosmetyczne przodków i zaproponuje, jak dziś można korzystać z dawnych metod.

Każdy wiek ma swoje ideały urody. Zmieniają się kanony piękna, przemijają mody. To, co wydawało się wspaniałe w jednym stuleciu, bywa niezrozumiałe w drugim. Pomimo ulotnych wzorców w każdym czasie i na każdej szerokości i długości geograficznej kobiety pragną być urodziwe. Dokładają wszelkich starań, by jak najlepiej wyglądać, zachować młodość, błyszczeć w towarzystwie. Dochodzą do tego różnymi metodami. Każde pokolenie ma swoje specyfiki, którymi panie osiągają upragnione efekty. To naprawdę ciekawe zagłębiać się w skarbnicy wiedzy z przeszłości. Słuchać o tym, jak kiedyś dbano o urodę. Zatem przenieśmy się razem w czasie.


Maria Paszyńska - varsavianistka, prawniczka, orientalistka, felietonistka, pisarka. Jest autorką 10 książek o tematyce historycznej. W serii "Owoc granatu" opisała losy zesłańców Syberyjskich i ich dalsze dzieje w Iranie. Trylogia "Cień sułtana" przedstawiała historie mieszkańców Imperium Osmańskiego, zaś "Warszawski niebotyk" obrazował losy mieszkańców przedwojennej Warszawy. W "Willi pod Zwariowaną Gwiazdą" opisała losy Żabińskich i warszawskiego ZOO. Wydany w 2019 roku "Instytut piękności" jest pierwszą powieścią, ukazującą historię Mady Walter i prowadzonej przez nią działalności.