Kalendarz wydarzeń

„Ogród Wyobraźni Zofii” Zofia Michalska – finisaż wystawy malarstwa
Czwartek, 30 Maj 2019, 16:30
Odsłon : 684

„Ogród Wyobraźni Zofii”
Zofia Michalska – wystawa malarstwa
Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3
30.05.2019 (czwartek), godz. 16.30 – finisaż
W maju Centrum Kultury Wilanów zaprasza do malarskiego ogrodu wyobraźni pani Zofii Michalskiej.

Artystka z wykształcenia jest ekonomistką i w tym zawodzie przepracowała 39 lat. Z marzeń jest jednak podróżniczką i malarką. Życie tak się potoczyło, że te marzenia zaczęła spełniać dopiero na emeryturze. Najpierw przez 20 lat podróżowała po całym świecie, aż nadszedł czas malarstwa. Chciała zapisać obrazy ze swojego życia.
– Przez 6 lat pomagał mi w tym Wilanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zajęcia z malarstwa były dla mnie wyzwaniem, ale i ogromną przyjemnością. Przez pierwsze 2 lata opiekowała się mną pani Małgosia Mityk, która wprowadziła mnie w świat akwareli. Pan Kamil Dąbrowski przez kolejne 2 lata uczył mnie tworzenia farbami akrylowymi i pokazał, jak piękne jest malarstwo olejne. Przez kolejny rok prowadziła mnie pani Basia Skąpska.
Moje marzenia, mój upór, praca i moi nauczyciele, mądrzy i cierpliwi, sprawili, że Warszawski Związek Artystów Plastyków docenił moje obrazy. Dziś jestem kandydatką do członkostwa w tym szanowanym stowarzyszeniu.

Zapraszam do mojego Ogrodu Wyobraźni, który był we mnie przez wiele lat, a dziś mogę się nim podzielić z innymi. Dziękuję tym, którzy zechcieli go zobaczyć”.

Uroczyste zamknięcie wystawy odbędzie się 30 maja, o godz. 16.30.

Wstęp wolny!