pilka reczna.2jpgWe wtorek, 26 lutego w hali sportowej obiektu przy ul. Wiertniczej 26 rozegrany został finał Mistrzostw Warszawy w piłce ręcznej chłopców w kategorii szkół gimnazjalnych w ramach XLVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

W eliminacjach grupowych, które rozpoczęły się 11 lutego, wzięło udział 18 drużyn reprezentujących wszystkie warszawskie dzielnice. Do finału weszły reprezentacje Mokotowa, Ochoty, Ursynowa i Wilanowa. Dzielnicę Wilanów reprezentowała drużyna z Gimnazjum nr 116, która w finale walczyła o brązowy medal z zawodnikami z Ursynowa. Tym razem brązowy medal zdobyli reprezentanci z Ursynowa. W meczu o złoty medal Mistrzostw lepsi byli reprezentanci Ochoty, gimnazjaliści z Mokotowa zajęli drugie miejsce.
Na początku czerwca br. medaliści Mistrzostw Warszawy wezmą udział w finałach Mazowieckich Igrzysk Szkolnych.