b_450_0_16777215_0_0_images_stories_womxliv.jpgUczniowie wilanowskich szkół, biorący udział w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, w łącznej klasyfikacji dzielnic zajęli 13 miejsce.

W klasyfikacji medalowej sportowcy z Wilanowa wywalczyli wysokie 5 miejsce: zdobyli 3 złote medale : mini piłka ręczna dziewcząt, piłka ręczna dziewcząt w kategorii gimnazjów i piłka ręczna chłopców w kategorii gimnazjów, 2 medale srebrne : mini piłka ręczna chłopców, indywidualne biegi sztafetowe chłopców oraz jeden medal brązowy : mini piłka nożna dziewcząt.

Wart podkreślenia jest fakt, iż wszystkie wilanowskie placówki oświatowe zdobyły punkty w finałach warszawskich.
Najwyższą lokatę w rankingu wywalczyli młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 300, którzy w rankingu szkół podstawowych uplasowali się na II miejscu.

Szkoła Podstawowa nr 104 wywalczyła miejsce 69, Szkoła Podstawowa nr 169 – miejsce 84, a Szkoła Podstawowa nr 261 sklasyfikowana została na miejscu 137.

Punkty zdobyli także uczniowie Szkoły Polsko – Niemieckiej (116 miejsce).

W pierwszej dziesiątce wśród gimnazjalistów znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 117 (6 miejsce). Sportowcy z Gimnazjum nr 116 wywalczyli 34 lokatę, a uczniowie Szkoły Polsko – Niemieckiej zajęli miejsce 116. W klasyfikacji gimnazjów ujętych zostało 117 szkół.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych ujętych zostało 71 szkół. Uczniowie XXXVIII Liceum Ogólnokształcącego wywalczyli 13 lokatę, sportowcy z Kolegium Św. Stanisława Kostki zostali sklasyfikowani na miejscu 30-tym, a uczniowie Szkoły Polsko – Niemieckiej na miejscu 47.