Aktualności

Plac zabaw przy ul. Lentza - remont

Czytaj więcej: Plac zabaw przy ul. Lentza - remontPo modernizacji na placu zabaw pojawią się kolorowe urządzenia dla dzieci (m.in. piaskownica, zestawy ze zjeżdżalniami, wieża, zabawki z lin), natomiast seniorzy zyskają teren rekreacyjny z urządzeniami siłowni plenerowej. Nowością będzie panel „zwierzątka”, czyli urządzenie zabawowe wydające dźwięki zwierząt, przeznaczone do zabawy m.in. dla dzieci niepełnosprawnych. Atrakcją jakiej jeszcze nie ma w Wilanowie, będzie mini ścieżka rowerowa z elementami oznakowania drogowego. Poza tym na placu pojawi się nowa zieleń (krzewy liściaste i iglaste), ławki i kosze na śmieci, założony zostanie ogródek dydaktyczny i mini arboretum. Całość oświetlać będą lampy solarne. Wzdłuż ul. Kubickiego zostanie zbudowany chodnik. Prace powinny zakończyć się w październiku.

Posiedzenie Komisji - 5.10.2015

Informujemy, że w dniu 5 października br. o godz.. 17:00, w sali obrad komisji, ul. F. Klimczaka 4, odbędzie się posiedzenie Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa.
Porządek obrad w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (Porządek obrad KŚEiR  5-10-2015.pdf)Porządek obrad KŚEiR 5-10-2015.pdf[ ]172 Kb

Otwarcie PSZOK-ów

Czytaj więcej: Otwarcie PSZOK-ówInformujemy, że 10 października (sobota) w godzinach 10.00 - 15.00 odbędzie się wielkie otwarcie dwóch punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych - tzw. PSZOK-ów. Jeden zlokalizowany jest w dzielnicy Mokotów, przy ul. Zawodzie 16, drugi w dzielnicy Białołęka, przy ul. Płytowej 1. W tym dniu w punktach będzie można wymieniać stare farby, baterie, świetlówki, aerozole oraz szkło opakowaniowe, plastik, metal, papier i elektrośmieci na sadzonki roślin. W czasie imprezy do PSZOK-ów będzie można dojechać specjalnymi liniami autobusowymi ze stacji metra Młociny i stacji metra Wilanowska. Zapraszamy!

Czytaj więcej: Otwarcie PSZOK-ów

Pierwsze posiedzenie Zespołu - BP 2017

Czytaj więcej: Pierwsze posiedzenie Zespołu - BP 2017Zapraszamy na pierwsze spotkanie Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego w Dzielnicy Wilanów, które odbędzie się 7 października 2015 roku (środa) o godz. 16:30 w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 2. Spotkanie ma charakter otwarty - zapraszamy również mieszkańców oraz osoby zainteresowane budżetem partycypacyjnym w naszej dzielnicy.

Czytaj więcej: Pierwsze posiedzenie Zespołu - BP 2017

Przebudowa Klimczaka - zamknięcie ulicy

Czytaj więcej: Przebudowa Klimczaka - zamknięcie ulicyUwaga kierowcy!
W związku z przebudową ul. Klimczaka od piątku 2 października do poniedziałku 5 października zmieniona zostanie organizacja ruchu. Zmiany dotyczą odcinka Przyczółkowa/Kieślowskiego. Od strony ul. Przyczółkowej będzie można dojechać tylko do Royal Wilanów i Urzędu Dzielnicy Wilanów. Przejazd w kierunku Miasteczka Wilanów będzie zamknięty.
Przepraszamy za utrudnienia.

Warszawskie Centra Lokalne

Czytaj więcej: Warszawskie Centra LokalneWiemy już gdzie powstaną nowe Warszawskie Centra Lokalne. Lokalizacja w Wilanowie na ul. Nałęczowskiej (przy skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Nałęczowskiej) została zarekomendowana pozytywnie przez zespół ekspercki i znalazła się na liście centrów lokalnych! Wszystkie wskazane do pilotażu projekty będą teraz przygotowywane do realizacji zgodnie z rekomendacjami ekspertów, w tym z Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów RP. Centra lokalne mają służyć mieszkańcom. To wielofunkcyjne miejsca i place miejskie, które skupiają i łączą społeczność lokalną, sprzyjają nawiązywaniu relacji społecznych i sąsiedzkich oraz tworzą przestrzeń do wspólnego spędzania czasu wolnego. Powierzchnie te to sklepiki z lokalnymi produktami, wystawy, gastronomia, biura dla start-upów, targi okolicznościowe i wiele więcej.

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony