Aktualności

DNI WILANOWA 2014

Czytaj więcej: DNI WILANOWA 2014

Burmistrz Dzielnicy Wilanów Ludwik Rakowski i Dyrektor Muzeum Pałacu w Wilanowie Paweł Jaskanis zapraszają na obchody Święta Wilanowa 2014, w dn. 6-14 września. Jak co roku przygotowaliśmy bogaty program kulturalny. Przez 9 dni zapraszamy Mieszkańców Wilanowa do udziału w róznorodnych wydarzeniach, które doprowadzą nas do Wielkiego Finału Dni Wilanowa - Biennale Sztuki w dniu 14 września.

ZAPRASZAMY!

Czytaj więcej: DNI WILANOWA 2014

Rekrutacja do Żłobka nr 52 w Wilanowie

Czytaj więcej: Rekrutacja do Żłobka nr 52 w WilanowieUprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Zespołu Żłobków m.st. Warszawy zamieszczone zostało ogłoszenie o harmonogramie rekrutacji do Żłobka nr 52 w Wilanowie.
Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem. W razie pytań prosimy o kontakt z Zespołem Żłobków, który prowadzi nabór.

www.zlobki.waw.pl

 

Załączniki:
Pobierz plik (Harmonogram_zlobek52.pdf)HARMONOGRAM REKRUTACJI[ ]54 Kb

Oś Królewska będzie dłuższa

Czytaj więcej: Oś Królewska będzie dłuższa Zarząd Dzielnicy podpisał umowę ze spółką ROBYG – Osiedle Królewskie, w której spółka zobowiązała się do wybudowania odcinka ulicy Oś Królewska (po zachodniej stronie al. Rzeczypospolitej) o długości 140 metrów, a następnie jej nieodpłatnego przekazania jej Miastu wraz z gruntem (7 835 m2) i urządzonym otoczeniem drogi. W ramach budowy zostanie wykonana jezdnia, chodniki, ścieżka rowerowa, ogólnodostępne miejsca postojowe, oświetlenie, odwodnienie drogi i zagospodarowanie terenu.

Warszawskie Dni Rodzinne

Czytaj więcej: Warszawskie Dni RodzinneOd 12 do 14 września odbędą się Warszawskie Dni Rodzinne. Atrakcje które czekają na dzieci i rodziców w tej edycji to m.in. warsztaty artystyczne i językowe, zabawy, eksperymenty naukowe dla najmłodszych, spotkania ze specjalistami. Podczas tego weekendu miejskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe w tym warszawskie kluby dla rodzin, fundacje, muzea oraz prywatne firmy udostępnią kilkadziesiąt atrakcji dla rodzin z dziećmi. Podczas imprezy będzie można, między innymi, wziąć udział w zajęciach z ceramiki, lekcjach angielskiego, warsztatach naukowych, czy rajdzie terenowym dla robotów. Aby wziąć udział w animacjach przygotowanych w stolicy, należy wejść na stronę http://www.warszawskiednirodzinne.pl, wybrać zajęcia i zgłosić w nich chęć udziału. Liczba miejsc ograniczona.

Czytaj więcej: Warszawskie Dni Rodzinne

Prezydent Warszawy z wizytą w Wilanowie

Czytaj więcej: Prezydent Warszawy z wizytą w WilanowiePrezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz odwiedziła budowę Ratusza przy ul. Klimczaka. Pani Prezydent podkreślała, że będzie to najnowocześniejszy budynek urzędu dzielnicy w Warszawie, dobrze przystosowany do potrzeb mieszkańców. W budynku Ratusza dobiegają końca prace wykończeniowe. Budowa zakończy się jesienią, a pod koniec roku nowy Ratusz zostanie udostępniony mieszkańcom Wilanowa.

Czytaj więcej: Prezydent Warszawy z wizytą w Wilanowie

Nowokabacka - coraz bliżej budowy

Czytaj więcej: Nowokabacka - coraz bliżej budowyInformujemy, że Zarząd Dzielnicy Wilanów podpisał umowę z prywatnym inwestorem, który sfinansuje wykonanie części ulicy Nowokabackiej – połączenia Wilanowa z Ursynowem. Budowa ulicy Nowokabackiej, na którą Dzielnica Wilanów otrzyma z budżetu m.st. Warszawy prawie 50 mln złotych w latach 2014-2017, powinna rozpocząć się w przyszłym roku.

 

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony