Aktualności

Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich 2016

Czytaj więcej: Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich 2016Już po raz piąty Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie razem z Zamkiem Królewskim w Warszawie, Łazienkami Królewskimi i Zamkiem Królewskim na Wawelu udostępniają w listopadzie swoje zbiory bezpłatnie! Akcja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych kulturą, a w szczególności do dzieci, młodzieży i seniorów. Jak co roku, przyświecają jej trzy główne cele: edukacja kulturalna, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze. Z tej okazji Muzeum Pałacu w Wilanowie serdecznie zaprasza do odkrywania jedynej w Polsce barokowej rezydencji królewskiej i zgromadzonych w niej zbiorów.

Czytaj więcej: Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich 2016

XXIV sesja Rady Dzielnicy Wilanów (2016 rok)

Informujemy o XXIV sesji Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, która odbędzie się w dniu 2 listopada 2016 r. (środa) o godz. 17:30 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy przy ul. F. Klimczaka 4. Sesja on-line. Porządek obrad w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (Porządek obrad XXIV sesji.pdf)Porządek obrad XXIV sesji.pdf[ ]25 Kb

Termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3

Czytaj więcej: Termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3W przyszłym roku Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Powsinie czeka remont. Budynek, w którym mieści się szkoła i przedszkole zyska nową elewację dzięki środkom przyznanym na termomodernizację obiektu. Kwota inwestycji: 1,4 mln zł.
W poprzednich latach przeprowadziliśmy termomodernizacje w Zespole Szkół nr 123 przy ul. Uprawnej oraz w Zespole Szkół nr 2 na ul. Gubinowskiej.

Posiedzenia Komisji - 24, 26, 27.10.2016

Informujemy o posiedzeniach:

  • Komisji Edukacji i Wychowania Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, które odbędzie się w dniu 24 października 2016 r. (poniedziałek)
  • Komisji Kultury, Promocji i Dziedzictwa Historycznego Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, które odbędzie się w dniu 26 października  2016 r. (środa)
  • Komisji Strategii i Planowania Przestrzennego Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, które odbędzie się w dniu 27 października  2016 r. (czwartek)

Posiedzenia w/w Komisji odbędą się o godz. 17:30 w sali obrad komisji Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. Franciszka Klimczaka 4. Porządek obrad w załącznikach.

Spotkanie z dzikiem

Czytaj więcej: Spotkanie z dzikiemW związku ze zgłoszeniami napływającymi od Mieszkańców w sprawie dzików żerujących na terenach zabudowanych w Dzielnicy Wilanów informujemy, że za zapobieganie wchodzeniu dzików z terenów leśnych na tereny zurbanizowane w Warszawie i zdarzeniom z ich udziałem odpowiedzialne są Lasy Miejskie – Warszawa z siedzibą w Warszawie, ul. Korkowa 170A, 04-549 Warszawa, tel. 22 612 25 60 fax: 22 610 38 29, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Jak należy się zachować w przypadku spotkania dzika w mieście? http://lasymiejskie.waw.pl/DZIKIE_ZWIERZETA

Czytaj więcej: Spotkanie z dzikiem

Ruszy budowa Szpitala Południowego

Czytaj więcej: Ruszy budowa Szpitala PołudniowegoMiasto Stołeczne Warszawa podpisało umowę z wykonawcą na budowę Szpitala Południowego. Za 36 miesięcy u zbiegu ul. rtm. Pileckiego i Indiry Gandhi powstanie szpital, w którym będzie miejsce na ponad 300 łóżek. Szpital będzie służył przede wszystkim mieszkańcom południowych dzielnic – Ursynowa i Wilanowa, ale także mieszkańcom Mazowsza. Budżet inwestycji: 400 mln zł.

Czytaj więcej: Ruszy budowa Szpitala Południowego

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony