Aktualności

Ulica Klimczaka – harmonogram prac

Czytaj więcej: Ulica Klimczaka – harmonogram pracTrwa zakładanie trawników wzdłuż ulicy Klimczaka. Pod koniec kwietnia rozpocznie się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Klimczaka i Kieślowskiego, która potrwa ok. 2 miesięcy. W połowie maja prywatny inwestor przygotuje i przekaże Dzielnicy Wilanów dokumentację na budowę ostatniego fragmentu odcinka ulicy Klimczaka – do ulicy Przyczółkowej. Jego budowa zaplanowana jest na drugą połowę tego roku. Na początku kwietnia zostaną podpisane umowy na projekty nasadzeń na nowych rondach na ulicy Klimczaka. Ich realizacja rozpocznie się w połowie czerwca. Pod koniec kwietnia wybrany zostanie wykonawca nasadzenia szpaleru drzew na odcinku: Al. Rzeczypospolitej – Kieślowskiego. Nasadzenia drzew planowane są na maj/czerwiec. Dzielnica Wilanów zrealizuje także projekt parku linearnego w ramach budżetu partycypacyjnego 2015. W połowie kwietnia mieszkańcy będą mogli wyrazić opinie co do jego kształtu. W połowie maja przedstawiony zostanie projekt parku, który zostanie poddany konsultacjom społecznym. Pod koniec czerwca Dzielnica ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy parku, a jego realizacja powinna nastąpić do końca września.
UWAGA! W dniach od 3 do 6 kwietnia zamknięte będzie skrzyżowanie ulic Kazachska/Klimczaka.

Otatni etap przebudowy ul. Klimczaka

Czytaj więcej: Otatni etap przebudowy ul. KlimczakaInformujemy, że Zarząd Dzielnicy Wilanów podpisał umowę z prywatnym inwestorem, który będzie partycypował w kosztach ostatniego etapu przebudowy ulicy Klimczaka – od ulicy Kieślowskiego do ulicy Przyczółkowej. Przebudowa będzie logiczną kontynuacją dotychczasowych prac przy tym układzie drogowym. Na skrzyżowaniu ulic Klimczaka i Kieślowskiego powstanie rondo, na odcinku do ulicy Przyczółkowej zostanie wybudowana nowa jezdnia. Chodniki znajdą się po obu stronach jezdni, a ścieżka rowerowa - po stronie północnej. Rozpoczęcie budowy ronda zaplanowane jest na koniec kwietnia.

Ulica Nowokabacka - budowa rozpoczęta

Czytaj więcej: Ulica Nowokabacka - budowa rozpoczętaBudowa pierwszej części ulicy Nowokabackiej od ulicy Drewny w stronę granicy Wilanowa z Ursynowem już się rozpoczęła. Droga powstaje we współpracy z prywatnym inwestorem, który wybuduje jezdnię (dwa pasy ruchu) do ulicy 3KUL, rondo na skrzyżowaniu z ulicą Wiedeńską i włączy ulicę Nowokabacką do ulicy Drewny. Budowa potrwa około 3 miesięcy. Realizacja kolejnego odcinka ulicy Nowokabackiej, który połączy Wilanów i Ursynów, nastąpi po oszacowaniu środków na wykup gruntów pod budowę drogi i wybraniu wykonawcy w procedurze zamówienia publicznego. Zgodnie z decyzją Rady Warszawy z 2014 roku Dzielnica Wilanów otrzymała z budżetu m.st. Warszawy prawie 50 mln złotych na budowę ulicy Nowokabackiej. Zakończenie inwestycji, prowadzonej na podstawie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRiD), przewidziane jest na rok 2017.

Realizacja projektu w ramach BP 2015

Czytaj więcej: Realizacja projektu w ramach BP 2015Pierwszy projekt w ramach Budżetu partycypacyjnego 2015 zrealizowany!
Projekt „Muzyka łagodzi obyczaje” przewidywał zakup pianina do świetlicy Szkoły Podstawowej nr 300 przy ul. Gubinowskiej 28/30. Pianino już stoi i będzie wykorzystywane do zajęć muzycznych, które na pewno uatrakcyjnią czas spędzony przez uczniów w świetlicy szkolnej. Celem projektu jest rozwój talentu muzycznego dzieci i możliwość edukacji muzycznej połączonej z pasją.

Przegląd zespołów tanecznych

Czytaj więcej: Przegląd zespołów tanecznychWilanów po raz drugi będzie gospodarzem Mazowieckiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych. Lista uczestników jest już zamknięta. W tegorocznej edycji wydarzenia wystąpi ponad 77 zespołów, w sumie 1100 uczestników. Zapraszamy do kibicowania!

Czytaj więcej: Przegląd zespołów tanecznych

Budowa ul. Branickiego

Czytaj więcej: Budowa ul. BranickiegoInformujemy, że na sesji w dniu 12 marca Rada Warszawy, na wniosek Zarządu Dzielnicy Wilanów, wprowadziła zmiany w budżecie m.st  Warszawy i przyznała pieniądze - 7 mln zł -  na budowę ulicy Branickiego na odcinku od ul. Sarmackiej do al. Rzeczypospolitej. Inwestycja obejmie 400-metrowy odcinek ulicy, który po zakończeniu budowy otrzyma nową nawierzchnię - dwie jezdnie po dwa pasy każda, poszerzone w rejonie skrzyżowań do 3 lub 4 pasów, obustronne chodniki o szerokości 3 m i jednostronną ścieżkę rowerową (po stronie południowej) o szerokości 2 m. Na wysokości ulicy Sarmackiej powstanie rondo z sygnalizacją świetlną, zostanie zamontowana także sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z al. Rzeczypospolitej. W ramach budowy będzie wykonane odwodnienie ulicy. Przetarg na wykonawcę inwestycji powinien zostać ogłoszony w marcu,  zakończenie inwestycji planowane jest na jesień tego roku.

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony