Aktualności

Przebudowa Klimczaka

Czytaj więcej: Przebudowa KlimczakaUprzejmie informujemy, że udostępniona została ul. Klimczaka - na odcinku Przyczółkowa/Kieślowskiego. Ruch odbywa się tylko w jedną stronę. Nie jest możliwy wyjazd z Miasteczka Wilanów w stronę ul. Przyczółkowej. Zmiana organizacji ruchu potrwa jeszcze kilka dni. Przepraszamy za utrudnienia.

Plac zabaw przy ul. Lentza - remont

Czytaj więcej: Plac zabaw przy ul. Lentza - remontPo modernizacji na placu zabaw pojawią się kolorowe urządzenia dla dzieci (m.in. piaskownica, zestawy ze zjeżdżalniami, wieża, zabawki z lin), natomiast seniorzy zyskają teren rekreacyjny z urządzeniami siłowni plenerowej. Nowością będzie panel „pianino”, czyli urządzenie zabawowe wydające dźwięki pianina, przeznaczone do zabawy m.in. dla dzieci niepełnosprawnych. Urządzenie nie wymaga zasilania - działa dzięki wmontowanym bateriom słonecznym. Atrakcją jakiej jeszcze nie ma w Wilanowie, będzie mini ścieżka rowerowa z elementami oznakowania drogowego. Poza tym na placu pojawi się nowa zieleń (krzewy liściaste i iglaste), ławki i kosze na śmieci, założony zostanie ogródek dydaktyczny i mini arboretum. Całość oświetlać będą lampy solarne. Wzdłuż ul. Kubickiego zostanie zbudowany chodnik. Prace powinny zakończyć się w październiku.

Veturilo po 2016r. - konsultacje społeczne

Czytaj więcej: Veturilo po 2016r. - konsultacje społeczneJak powinien wyglądać system Veturillo na terenie Wilanowa, Ursynowa i Mokotowa po 2016 roku? Zapraszamy mieszkańców do dyskusji na ten temat i do zgłaszania swoich propozycji. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 8 października (czwartek) o godz. 18.00 w Służewskim Domu Kultury, ul. Bacha 15. ZAPRASZAMY! Propozycje lokalizacji można zamieszczać także na interaktywnej mapie:
http://rowery.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/zg-o-propozycj-lokalizacji-veturilo
oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Otwarcie PSZOK-ów

Czytaj więcej: Otwarcie PSZOK-ówInformujemy, że 10 października (sobota) w godzinach 10.00 - 15.00 odbędzie się wielkie otwarcie dwóch punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych - tzw. PSZOK-ów. Jeden zlokalizowany jest w dzielnicy Mokotów, przy ul. Zawodzie 16, drugi w dzielnicy Białołęka, przy ul. Płytowej 1. W tym dniu w punktach będzie można wymieniać stare farby, baterie, świetlówki, aerozole oraz szkło opakowaniowe, plastik, metal, papier i elektrośmieci na sadzonki roślin. W czasie imprezy do PSZOK-ów będzie można dojechać specjalnymi liniami autobusowymi ze stacji metra Młociny i stacji metra Wilanowska. Zapraszamy!

Czytaj więcej: Otwarcie PSZOK-ów

Komunikat Lasów Miejskich

Czytaj więcej: Komunikat Lasów Miejskich Informujemy o wyłożeniu do publicznego wglądu Projektu Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu (UPUL) dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa zgodnie z art. 21 ust. 4 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 1153 ze zm.) położonych w Dzielnicy Wilanów. UPUL wyłożony jest na tablicy informacyjnej w Urzędzie Dzielnicy Wilanów, w godzinach pracy urzędu w Wydziale Obsługi Mieszkańców, na okres 60 dni. W dniu 21 października 2015 r. w godz. 11.00 – 12.00 w sali konferencyjnej nr 233 Urzędu Dzielnicy Wilanów upoważniony przedstawiciel wykonawcy projektu uproszczonego planu urządzania lasu tj. KRAMEKO sp. z o.o. Kraków, będzie udzielał właścicielom lasów informacji i wyjaśnień do zapisów zawartych w UPUL.

Czytaj więcej: Komunikat Lasów Miejskich

Pierwsze posiedzenie Zespołu - BP 2017

Czytaj więcej: Pierwsze posiedzenie Zespołu - BP 2017Zapraszamy na pierwsze spotkanie Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego w Dzielnicy Wilanów, które odbędzie się 7 października 2015 roku (środa) o godz. 16:30 w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 2. Spotkanie ma charakter otwarty - zapraszamy również mieszkańców oraz osoby zainteresowane budżetem partycypacyjnym w naszej dzielnicy.

Czytaj więcej: Pierwsze posiedzenie Zespołu - BP 2017

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony