Aktualności WKŚ

Festyn DZIEŃ ZIEMI pod hasłem „W kierunku natury”

Czytaj więcej: Festyn DZIEŃ ZIEMI pod hasłem „W kierunku natury”Szanowni Mieszkańcy,

Zapraszamy na festyn DZIEŃ ZIEMI pod hasłem „W kierunku natury” na Polu Mokotowskim w Warszawie,
4 czerwca w godzinach 10.00-18.00. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone są różnorodności biologicznej i jej ochronie. Przygotowaliśmy bogaty program, prezentujący ofertę edukacyjną organizacji pozarządowych, instytutów, wyższych uczelni, parków narodowych, Lasów Państwowych, od lat naszym silnym punktem programu jest prezentacja i sprzedaż produktów regionalnych i lokalnych, w tym roku także zaprosimy Państwa do Stołu Darów Ziemi i Alejki Produktów Tradycyjnych i Regionalnych Mazowsza.

Czytaj więcej: Festyn DZIEŃ ZIEMI pod hasłem „W kierunku natury”

Rusza 34. konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”

Czytaj więcej: Rusza 34. konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”

Rusza 34. konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”

Kilkaset ogrodów i ogródków, pół tysiąca doniczkowych kwiatów do adoptowania, 30 tysięcy papierowych toreb, które zastąpią nieekologiczne foliowe reklamówki, warsztaty z Martą Gessler i Elizą Mórawską (whiteplate.pl) to tylko kilka punktów programu „Warszawy w kwiatach i zieleni”. Start już 15 maja. Konkurs, zapoczątkowany jeszcze przez Stefana Starzyńskiego, wyrasta na największą w Polsce akcję związaną z naturą, ogrodnictwem i ekologią. W dobie, gdy natura wraca do łask, a ekologia wkracza w każdy aspekt naszej codzienności, Warszawa pokazuje, że każdy z nas może przyczynić się do przekształcenia miasta w żywy, zielony ekosystem. „Warszawa w kwiatach i zieleni” to konkurs, do którego można zgłosić swój ogród, ogródek, balkon a nawet ukwiecone okno. To także cykl wydarzeń, które pokażą warszawiakom, że zielone i zdrowe miasto może dać wiele szczęścia. Zgodnie z zamysłem Stefana Starzyńskiego cała Warszawa zaangażowana zostanie w świętowanie wiosny i natury. 

Czytaj więcej: Rusza 34. konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”

Zbiórka elektrośmieci w dniu 13 maja

Informujemy, że w dniu 13 maja odbiór elektroodpadów odbywać się będzie przy ul. Klimczaka 2, a nie w stałym punkcie odbioru za parkingiem Centrum Kultury Wilanów przy ul. Przyczółkowej 27A. Za utrudnienia przepraszamy!

Akcja sterylizacji i kastracji psów i kotów w Warszawie

Zabieg sterylizacji/kastracji polega na chirurgicznym usunięciu w pełnej narkozie gruczołów rozrodczych, a także macicy u samic. Zabieg jest bardziej bezpieczny dla zwierząt, niż podawanie antykoncepcyjnych środków hormonalnych, które mają niepożądane działania uboczne.

ZALETY ZABIEGÓW STERYLIZACJI I KASTARCJI ZWIERZĄT:

- u zwierząt poddanych tym zabiegom zmniejsza się niekontrolowana agresja,

- nie dochodzi do ucieczek - zwłaszcza w okresie rui, dzięki czemu ogranicza się ilość zaginięć zwierząt, przypadki pogryzień, czy wypadków komunikacyjnych,

- nie dochodzi do nieplanowanych ciąż i pojawiania się niechcianych kociąt czy szczeniąt,

- większe przywiązanie do właścicieli - swojego „stada”,

- sterylizacja zapobiega wystąpieniu tzw. ciąży urojonej,

- sterylizacja eliminuje lub zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych dla życia schorzeń układu rozrodczego oraz nowotworów sutków,

- kastracja zmniejsza ryzyko zachorowania na schorzenia prostaty, w tym na śmiertelny nowotwór prostaty,

- dzięki wykonanemu zabiegowi zwierzęta mogą żyć dłużej.

A B C  ZABIEGÓW:

- Podczas zabiegu, suki i kotki nie powinny  być w trakcie cieczki/rui.  

- Od ostatniego szczepienia muszą upłynąć przynajmniej 2 tygodnie.

- Minimum 12 godzin przed zabiegiem nie należy karmić zwierzęcia – podajemy tylko wodę do picia.

- Należy przestrzegać zaleceń pooperacyjnych przekazanych przez lekarza weterynarii.

Akcja prowadzona jest przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy do 15 grudnia 2017 r. lub do wyczerpania środków finansowych, w ramach realizacji Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie m.st. Warszawy w 2017 roku (uchwała nr XLV/1096/2017 Rady m.st. Warszawy z dnia 16 marca 2017 r.). Dotyczy ona zwierząt powyżej 6 miesiąca życia oraz kwalifikujących się do znieczulenia ogólnego.

Właściciele psów i kotów zamieszkujący na  terenie m.st. Warszawy mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego wykonania zabiegu zwierzęcia, w jednym z wybranych zakładów leczniczych (bez względu na dzielnicę zamieszkania).

Wykaz lecznic i szczegóły akcji:

http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/ogloszenia/OS/rozne/AKCJA_STERYLIZACJI_I_KASTRACJI_PSOW_I_KOTOW_W_WARSZAWIE.htm

Akcja elektronicznego znakowania psów i kotów w Warszawie

Czipowanie (elektroniczne znakowanie) to doskonała metoda zapobiegania bezdomności zwierząt umożliwiająca w przypadku zaginięcia zwierzęcia szybkie ustalenie jego właściciela. Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu
i nie powoduje reakcji alergicznych. Jest on wprowadzany podskórnie na szyi lub między łopatkami
i może działać nawet kilkadziesiąt lat. Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu. Umożliwia to praktycznie natychmiastowe powiadomienie go o odnalezieniu czworonoga. W czytniki wyposażone są: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, Eko Patrole Straży Miejskiej m.st. Warszawy oraz większość lecznic weterynaryjnych.
Elektroniczne oznakowanie jest niezbędne, aby podróżować z czworonogiem po krajach Unii Europejskiej.

Akcja prowadzona jest przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy do 15 grudnia 2017r. lub do wyczerpania środków finansowych, w ramach realizacji
Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie m.st. Warszawy w 2017 roku (uchwała nr XLV/1096/2017 Rady m.st. Warszawy z dnia 16 marca 2017 r.)
Właściciele psów i kotów zamieszkujący na terenie m.st. Warszawy mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego zaczipowania zwierzęcia, w jednym z wybranych zakładów leczniczych (bez względu na dzielnicę zamieszkania).
Wykaz lecznic i szczegóły akcji:

http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/ogloszenia/OS/rozne/Akcja_elektronicznego_znakowania_psow_i_kotow_w_Warszawie.htm

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony