Wydział Oświaty

Wiosna w "Kubusiach"

Czytaj więcej: Wiosna w

2 marca przedszkolaki oglądały przedstawienie muzyczne pt. „Opowieści z leśnej polany”. Dzieci włączyły się do śpiewania piosenek i naśladowania odgłosów zwierząt: żaby, bociana, myszy, krowy, zająca i niedźwiedzia. Wspaniale bawiły się przy muzyce.

W dniu 3 marca duet Puch-Puch wystąpił z koncertem pt. „Wiosenny wietrzyk” prezentując nowy instrument - bansuri, indyjski flet. Duduś i Gucio opowiedzieli dzieciom muzyczną historię o tym, jak przyroda budzi się do życia i świat z każdym dniem staje się piękniejszy.

Dnia 13 marca odbyły się kolejne warsztaty z cyklu LaboLo. Tym razem dzieci zgłębiały wiedzę o zmysłach człowieka ze szczególnym uwzględnieniem zmysłu smaku. Profesor Labolek opowiedział o smakach: słodkim, słonym, kwaśnym, gorzkim, umami oraz rozmieszczeniu na języku kubków smakowych które są odpowiedzialne z ich identyfikację. Dzieci badały z pomocą papierków wskaźnikowych odczyny różnych substancji: kwaśny(sok jabłkowy, ocet, cytryna), zasadowy (proszek do prania, soda), obojętny (woda, sól). Obserwując mieszanie substancji w cylindrach przedszkolaki były świadkami zmiany ich barwy.

Czytaj więcej: Wiosna w "Kubusiach"

Dzień przerwy w działaniu PPP

Czytaj więcej: Dzień przerwy w działaniu PPPInformujemy, iż w dniu 15 kwietnia 2017 r. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna będzie nieczynna.

Wykład specjalny - Autyzm. Potrafię poznać.

Czytaj więcej: Wykład specjalny - Autyzm. Potrafię poznać.Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski!

Dyrektor SP nr 358 w Wilanowie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład specjalny pod nazwą "Autyzm. Potrafię poznać". Spotkanie poprowadzą: Pani Agnieszka Romanek-Wdowicz oraz Pani Agnieszka Sienkowska (terapeutki i specjalistki autyzmu z Fundacji Promitis.

Wykład odbędzie się 5 kwietnia o godz. 17:00 w sali rekreacyjno-ruchowej na I piętrze w Szkole Podstawowej nr 358 w Wilanowie (ul. św. U. Ledóchowskiej 10).

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 427

Czytaj więcej: Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 42721 marca w Przedszkolu nr 427 przy ul. Radosnej 11, które 1 lutego 2017 r. rozpoczęło swoją działalność, odbyło się uroczyste "Pasowanie na przedszkolaka". Dzieci ze starszych grup zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym, po którym wspólnie z rodzicami brały udział w zabawie plastycznej tworząc swoją pierwszą książeczkę o tematyce "Rodzinny spacer wiosenny". Dzieci z grup młodszych zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy muzycznej-tanecznej, wokalnej, utrwalając słowa i gesty piosenki pt. "Skowronkowy koncert" z wykorzystaniem języka migowego. Recytowały wiosenne wiersze, rozwijały wyobraźnię tworząc wspólnie z mamą i tatą książeczki. Było to cudowne integracyjne spotkanie, podczas którego mogliśmy się lepiej poznać, wspólnie pobawić i cieszyć się z pierwszych dni wiosny! (tekst: Przedszkole nr 427)

Czytaj więcej: Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 427

Szuflada 2017 - wyniki

Czytaj więcej: Szuflada 2017 - wynikiWilanowski Konkurs Młodych Talentów Szuflada w 2017 roku może pochwalić się już czwartą edycją. Organizatorem tego wydarzenia jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Warszawie, a pomysłodawczynią pani Justyna Dudziak, nauczyciel muzyki. Konkurs trzeci raz był współorganizowany przez Centrum Kultury Wilanów i właśnie na scenie CKW przy ulicy Kolegiackiej odbyły się przesłuchania oraz koncerty finałowe. Konkurs w przeszłości skupiał się na talentach muzycznych. Od roku 2016 poszerzył się o talenty recytatorskie, sportowe, plastyczne, a także wszelkie wymykające się sztywnym kategoriom. Z roku na rok przybywa młodych ludzi pełnych pasji, chcących zaprezentować się szerszej publiczności. Cieszymy się, że jesteśmy zaufanym towarzyszem rozwijającej się pasji, budowania pewności siebie, pokonywania nieśmiałości, rozkwitu wyjątkowych umiejętności oraz przeżywania sukcesu. „Szuflada” pozostanie konkursem wilanowskim, ale zapraszamy również dzieci i młodzież z sąsiednich dzielnic. Konkurs ma szczęście gościć w lożach jurorskich znanych artystów, wspaniałych nauczycieli gry na instrumentach, artystów-plastyków, którzy bardzo życzliwie patrzą na młodych pasjonatów. Konkurs odbywa się pod patronatem burmistrza Dzielnicy Wilanów Ludwika Rakowskiego. (tekst: szkoła) 

Czytaj więcej: Szuflada 2017 - wyniki

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony