Czytaj więcej: I Wilanowskie Forum SenioralneRozwój współpracy i wymiana doświadczeń między instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz seniorów - taki był cel wyjątkowego spotkania, jakie miało miejsce 24 maja w Urzędzie Dzielnicy Wilanów. Inicjatorami I Wilanowskiego Forum Senioralnego była Rada Seniorów Dzielnicy Wilanów i burmistrz Dzielnicy Wilanów Ludwik Rakowski. W forum wzięli udział przedstawiciele instytucji z terenu Wilanowa, które współpracują z seniorami. Wśród nich są: Biblioteka Publiczna, Centrum Kultury Wilanów, Centrum Sportu Wilanów, Ośrodek Pomocy Społecznej, Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Mokotów, przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji, Parafialny Zespół Caritas w Powsinie, Fundacja Ecclesia Villanovensis, Stowarzyszenie „Mali bracia ubogich”, proboszczowie parafii wilanowskich i urzędnicy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i ciekawą dyskusję na temat rozwijania współpracy na rzecz wilanowskich seniorów.

Zachęcamy do śledzenia osiągnięć Warszawskiej Rady Seniorów: http://www.senioralna.um.warszawa.pl/

Osobą reprezentującą Radę Seniorów Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy w Warszawskiej Radzie Seniorów jest Pani Elżbieta Wiśniewska.

Szanowni Państwo,

Z Radą Seniorów Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy można kontaktować się drogą elektroniczną pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cotygodniowe dyżury w Urzędzie Dzielnicy Wilanów w okresie wakacyjnym tj. od lipca do sierpnia 2017 r. zostają zawieszone.

 1. Skład Rady Seniorów Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy:
 2. Pani Małgorzata Dreger
 3. Pan Jan Lewandowski
 4. Pani Maria Podniesińska
 5. Pan Józef Roszczyk
 6. Pani Małgorzata Wilk
 7. Pani Elżbieta Wiśniewska
 8. Pani Bożena Laskowska
 9. Pani Danuta Zygańska

W skład Prezydium Rady Seniorów wchodzą:

 1. Pani Elżbieta Wiśniewska -Przewodnicząca
 2. Pani Bożena Laskowska - Wiceprzewodnicząca
 3. Pan Józef Roszczyk - Wiceprzewodniczący
 4. Pani Małgorzata Dreger - Sekretarz

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI RADY SENIORÓW W ROKU 2015


Czytaj więcej: Rada Seniorów Dzielnicy...Rada Seniorów Dzielnicy Wilanów została powołana przez Radę Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy i rozpoczęła działalność w kwietniu ubiegłego roku. Obecnie liczy 8 członków i jest organem społecznym o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjującym dla Zarządu Dzielnicy Wilanów w obszarze spraw dotyczących osób starszych.
Głównym celem Rady jest służenie seniorom poprzez reprezentowanie ich interesów wobec władz samorządowych, zachęcanie do uczestnictwa w życiu publicznym i angażowanie się obywatelsko.
Aktywność członków Rady Seniorów, ale także dobra współpraca i wsparcie ze strony Zarządu i Rady Dzielnicy sprawiło, że udało się w dotychczasowej działalności podjąć i częściowo zrealizować postulaty i potrzeby osób starszych. M.in. uruchomić i rozpropagować tak pożyteczne akcje jak „Koperta Życia” czy konkurs „Miejsca Przyjazne Seniorom”.
Zachęcamy do lektury sprawozdania z naszej działalności w roku 2015. Informacje o bieżących działaniach znajdują się w protokołach z posiedzeń Rady.

 Czytaj więcej: Rada Seniorów Dzielnicy...

Wspólne posiedzenie Rady Seniorów Dzielnicy Wilanów oraz Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wilanów.

W dniu 23 maja w siedzibie Urzędu Dzielnicy Wilanów miało miejsce wspólne posiedzenie Rady Seniorów Dzielnicy Wilanów oraz Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wilanów. Tę część obrad poprowadzili: Przewodnicząca Rady Seniorów Wilanów m.st Warszawy Elżbieta Wiśniewska oraz Przewodniczący Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wilanów m.st Warszawy Paweł Skrodzki. Spotkanie miało charakter debaty nad możliwością podjęcia współpracy międzypokoleniowej. Po zakończeniu wspólnych obrad radni kontynuowali posiedzenia we własnych składach Rad.

Czytaj więcej: Rada Seniorów Dzielnicy...

Czytaj więcej: Rada Seniorów Dzielnicy...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 W dniu 15 października 2014 r. Rada Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy podjęła uchwałę nr LV/182/2014 w sprawie utworzenia Rady Seniorów Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy nadającą jej jednocześnie statut określający tryb wyboru członków, zasady działania oraz organizację. Zgodnie z procedurą określoną w przedmiotowej uchwale w dniu 17 października 2014 r. na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń Urzędu Dzielnicy umieszczono ogłoszenie o zgłaszaniu kandydatów do Rady Seniorów w terminie od dnia 17 października 2014 r. do 31 października 2014 r.

 W dniu 4 lutego 2015 r. Rada Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy podjęła uchwałę nr III/23/2015 w sprawie wskazania przedstawiciela Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy do Rady Seniorów Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. Na przedstawiciela Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy do Rady Seniorów Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy powołano Panią Bożenę Laskowską.

 


 

W dniu 20 lutego 2015 r. Zarząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy podjął uchwałę nr 24/IV/2015 w sprawie powołania Członków Rady Seniorów Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, a w dniu 19 marca 2015 r. uchwałą nr 47/IV/2015 w sprawie zmiany w składzie osobowym Rady Seniorów Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy oraz uchwałą nr 48/IV/2015 w sprawie zmiany w składzie osobowym Rady Seniorów Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy uchwalono ostateczny skład Rady Seniorów Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. Na przedstawiciela Zarządu Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy – Panią Danutę Zygańską.

 

Skład Rady przedstawia się następująco:
1. Pani Małgorzata Dreger
2. Pan Jan Lewandowski
3. Pani Maria Podniesińska
4. Pan Józef Roszczyk
5. Pani Małgorzata Wilk
6. Pani Elżbieta Wiśniewska
7. Pani Bożena Laskowska
8. Pani Danuta Zygańska

 


 

W dniu 22 kwietnia 2015 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Seniorów Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, podczas którego dokonano wyboru Prezydium Rady oraz przedstawiciela do Warszawskiej Rady Seniorów.


W skład Prezydium Rady wschodzą:
1. Pani Elżbieta Wiśniewska -Przewodnicząca
2. Pani Bożena Laskowska - Wiceprzewodnicząca
3. Pan Józef Roszczyk - Wiceprzewodniczący
4. Pani Małgorzata Dreger - Sekretarz


Osobą reprezentującą Radę Seniorów Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy
w Warszawskiej Radzie Seniorów jest Pani Elżbieta Wiśniewska.

 

Załączniki:
Download this file (sprawozdanie-RadaSeniorow.pdf)sprawozdanie-RadaSeniorow.pdf[ ]2066 kB

Sprawozdania z działalności Rady Seniorów Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy

Załączniki:
Download this file (sprawozdanie RSDW za 2015.pdf)sprawozdanie RSDW za 2015.pdf[ ]2066 kB
Download this file (sprawozdanie RSDW za 2016.pdf)sprawozdanie RSDW za 2016.pdf[ ]1863 kB

Szanowni Państwo,

Zachęcamy do kontaktu z Radą Seniorów. Radni będą dyżurować w miesiącu listopadzie w godz. 9.00 - 11.00 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów, ul. Klimczaka 4, III piętro, pok. 305, według następującego harmonogramu:

1.Podniesińska Maria     09.11.2016
2. Roszczyk Józef          16.11.2016
3. Wilk Małgorzata         23.11.2016
4. Wiśniewska Elżbieta   30.11.2016

Z Radą Seniorów Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy można kontaktować się drogą elektroniczną pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zachęcamy do śledzenia osiągnięć Warszawskiej Rady Seniorów: http://www.senioralna.um.warszawa.pl/

Czytaj więcej: Kontakt z Radą Seniorów -...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt „Miejsca Przyjazne Seniorom” 

Aktywne zaangażowanie członków Rady Seniorów w projekcie „Miejsca Przyjazne Seniorom” prowadzonym przez Fundację Zaczyn i Urząd m. st. Warszawa sprawiło, że wśród wyróżnionych 26 instytucji publicznych i komercyjnych działających w Warszawie są trzy z Wilanowa. Zaszczytny tytuł „Miejsca Przyjaznego Seniorom” otrzymały: Urząd Dzielnicy Wilanów, Centrum Kultury Wilanów i Biblioteka. Wyróżnione instytucje są prezentowane pod adresem: http://stolicadlaseniora.pl

 

AKTUALNOŚCI

Gala konkursu "MIEJSCA PRZYJAZNE SENIOROM 2017"

17 marca w Centrum Kultury Wilanów odbyła się gala finałowa konkursu Miejsca Przyjazne Seniorom, organizowanego przez Warszawską Radę Seniorów oraz stołeczny ratusz. To duży zaszczyt, że aż 4 zgłoszone miejsca z terenu Wilanowa otrzymały to wyróżnienie.
Certyfikat „Miejsca Przyjaznego Seniorom” przyznawany jest w 5 kategoriach:

 1. publiczne instytucje obsługi mieszkańców - tutaj wyróżniono Urząd Dzielnicy Wilanów - już po raz drugi;
 2. sport i rekreacja;
 3. kultura, rozrywka, edukacja - certyfikaty otrzymały nasze placówki: Centrum Kultury Wilanów i Biblioteka Publiczna - obie po raz drugi;
 4. gastronomia - restauracje, kawiarnie, bary mleczne;
 5. zakłady opieki zdrowotnej, apteki - tutaj nagrodzono Przychodnię Lekarską nr 33 przy ul. Przyczółkowej 33.

Galę uświetniły występy dwóch zespołów działających przy Centrum Kultury Wilanów, w których występują seniorzy: Powsinianie i Radosna.
W tym roku mieszkańcy Warszawy zgłosili 45 miejsc. Kapituła konkursu powołana przez Warszawską Radę Seniorów wybrała 19 obiektów, które otrzymały certyfikat oraz specjalny znak do umieszczenia na obiekcie.
Miejsca wyróżnione w konkursie nie mają barier architektonicznych, posiadają atrakcyjną ofertę skierowaną do osób starszych, są otwarte na ich potrzeby i wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom. To miejsca, w których seniorzy czują się swobodnie.
Rada Seniorów Dzielnicy Wilanów od początku konkursu była mocno zaangażowana w proces jego przeprowadzenia.

Czytaj więcej: Rada Seniorów - aktualności

Czytaj więcej: Rada Seniorów - aktualności

Czytaj więcej: Rada Seniorów - aktualności
Czytaj więcej: Rada Seniorów - aktualności
Czytaj więcej: Rada Seniorów - aktualności