Aktualności

Syreny w Godzinę „W”

Czytaj więcej: Syreny w Godzinę „W”Informujemy, że dla upamiętnienia 71. rocznicy Powstania Warszawskiego w sobotę, 1 sierpnia, o godz. 17.00, na terenie Warszawy zostaną uruchomione syreny alarmowe wojewódzkiego i miejskiego systemu alarmowania i ostrzegania mieszkańców. Zostanie włączonych 166 syren w punktach wojewódzkiego systemu alarmowania i ostrzegania oraz 54 syreny systemu miejskiego. Syreny będą emitowały sygnał ciągły przez 1 minutę. Celem poprawy słyszalności sygnału na terenie Warszawy syreny będą rozmieszczone dodatkowo w 10 lokalizacjach, także w Wilanowie. Zwracamy się do mieszkańców Warszawy, aby jak co roku, 1 sierpnia w godzinę „W”, uczcili minutą ciszy pamięć o wydarzeniach sprzed 71 lat.

Czytaj więcej: Syreny w Godzinę „W”

Luneta Czasu i Powstanie Warszawskie

Czytaj więcej: Luneta Czasu i Powstanie WarszawskieZapraszamy do udziału w terenowej grze edukacyjnej "Luneta Czasu i Powstanie Warszawskie". Czym w czasie Powstania Warszawskiego zajmowali się... stomatolodzy? Co jadły noworodki? Do czego służył rower? Na te i wiele innych pytań dzieci znajdą odpowiedź podczas terenowej gry edukacyjnej.

DATA: 1 sierpnia o godz. 11.00 na Plaży Wilanów. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Obchody rocznicy 1 sierpnia 1944 roku

Czytaj więcej: Obchody rocznicy 1 sierpnia 1944 roku„Był kiedyś inny świat
który znałeś Ty
który znałam ja
odmierzałam czas
w rytm Twoich kroków (…)”

1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00 wybuchło Powstanie Warszawskie. Do walki z okupantem stanęło około 50 tysięcy powstańców Armii Krajowej zorganizowanych w Zgrupowania obejmujące bataliony i inne formacje zbrojne oraz niewielkie ilości innych organizacji podziemnych. To ważna data w kalendarzu każdego Polaka. Z tą datą nieodłącznie kojarzą się słowa „wolność”, „honor”, „odwaga” i „męstwo”. W hołdzie tym, którzy walczyli o wolną Polskę, Dzielnica Wilanów przygotowała wyjątkowy program obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej: Obchody rocznicy 1 sierpnia 1944 roku

Koncert Apostolis Anthimos Trio

Zapraszamy na koncert Apostolis Anthimos Trio w ramach Wilanów Jazz All Stars 2015. W programie: jazzowa finezja z rockową energią. Koncert odbędzie się 2 sierpnia o godz. 19.00 w Muzeum Plakatu. Anthimos Apostolis, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów z pogranicza jazzu i rocka. Od ponad dekady gra z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Mark Egan. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie.

Zapraszamy!

Czytaj więcej: Koncert Apostolis Anthimos Trio

Czytaj więcej: Koncert Apostolis Anthimos Trio

"Nasi bohaterowie" - album

Czytaj więcej: Informujemy, że w trakcie uroczystości rocznicowych będzie można nabyć ciekawą pozycję książkową poświęconą mieszkańcom Wilanowa i okolic, których losy związane są z Powstaniem Warszawskim. Album pod redakcją ks. Jana Świstaka ukazał się dzięki staraniom Centrum Kultury Wilanów oraz Parafii św. Elżbiety w Powsinie. Wydawnictwo będzie dostępne na stoisku przed Cmentarzem Parafialnym w Wilanowie w godzinach 15.30 - 18.00, przy Cmentarzu Powstańczym w Powsinie w godzinach 17.30 - 19.00 oraz przed pokazem filmu "Miasto 44" w Urzędzie Dzielnicy Wilanów. Cena - 50 zł.

Wakacje w bibliotece w Wilanowie

Czytaj więcej: Wakacje w bibliotece w WilanowieZapraszamy na wakacyjne wtorki do bibliotecznego kina. W każdy wtorek o godz. 20:00 wyświetlane są filmy wpisujące się w hasła: „Lipiec na wesoło” oraz „Smakowity sierpień”.
Harmonogram seansów dostępny jest w bibliotece przy ul. Kolegiackiej 3.

Czytaj więcej: Wakacje w bibliotece w Wilanowie

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony