Aktualności

Nowy rok szkolny 2016/2017

Czytaj więcej: Nowy rok szkolny 2016/20171 września rozbrzmi pierwszy dzwonek. W nowym roku szkolnym 2016/2017 naukę w placówkach publicznych w Wilanowie tj. w przedszkolach i szkołach prowadzonych przez m.st. Warszawę, rozpoczyna 4590 uczniów. Będzie to pierwszy rok funkcjonowania nowej szkoły podstawowej w Miasteczku Wilanów przy ul. Ledóchowskiej 10. Obecnie na terenie dzielnicy mamy: 4 przedszkola, 5 szkół podstawowych, 2 gimnazja i 1 liceum ogólnokształcące.
Od 1 września 2016 roku w dzielnicy rozpocznie pracę Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 24. Placówka obejmie pomocą psychologiczno- pedagogiczną wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkoli i szkół w Wilanowie oraz dzieci, które nie uczęszczają jeszcze do żadnych placówek oświatowych, a są mieszkańcami Wilanowa. Specjaliści Poradni będą również wspomagali nauczycieli oraz rodziców. Siedziba Poradni będzie znajdowała się na II piętrze w budynku Alto Wilanów przy Alei Rzeczypospolitej 14. Od 5 września będzie można zapisać się na wizytę diagnostyczną bądź konsultację do psychologa.
W nowym roku szkolnym 2016/2017 uczniom i nauczycielom życzymy sukcesów!

Za nami Powsińskie Dożynki 2016

Czytaj więcej: Za nami Powsińskie Dożynki 2016 Powsińskie Dożynki to szczególne święto. Podczas tegorocznych obchodów w dniu 28 sierpnia, nie zabrakło tradycyjnego, barwnego korowodu, prezentującego wieńce dożynkowe oraz występów zespołów folklorystycznych. Wśród atrakcji dla dzieci można wymienić spektakl teatralny czy też warsztaty plastyczne. Dorośli chętnie odwiedzali stoiska z rękodziełem i próbowali domowych specjałów. Dziękujemy za wspólne świętowanie i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Czytaj więcej: Za nami Powsińskie Dożynki 2016

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej nr 358 przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej 10 odbędzie się 1 września br. w godzinach:


9:00 – oddziały przedszkolne
10:00 - klasy pierwsze
11:00 – klasy drugie i trzecie
12:00 – klasy czwarte, piąte i szóste.

Wychowawcy klas spotkają się z uczniami i rodzicami w szatni, by wspólnie udać się na inaugurację roku szkolnego.
Po rozpoczęciu roku szkolnego zaplanowano spotkania uczniów z wychowawcami w klasach. Przewidywany czas spotkań 40 min.

Zebrania z rodzicami odbędą się o godzinie 17:00.

Al. Wilanowska z nowym oświetleniem

Czytaj więcej: Al. Wilanowska z nowym oświetleniemJaśniej i bezpieczniej w Al. Wilanowskiej. W ramach przeprowadzonego przez Zarząd Dróg Miejskich remontu, na odcinku od ul. Sobieskiego do ul. Przyczółkowej, wymienionych zostało 170 latarni. Stare, betonowe słupy zastąpiono aluminiowymi, o wysokości 11 metrów. Na nowych słupach pojawiły się nowe oprawy sodowe i LED. Nowoczesne latarnie – o wysokości 3,5 metra – zostały ustawione także w ciągach pieszych, zarówno po południowej, jak i północnej stronie ulicy. W ramach prac zainstalowane zostały także nowe słupy oświetleniowo-sygnalizacyjne oraz nowe okablowanie. Dzięki dodatkowym środkom przyznanym przez Radę Warszawy Zarząd Dróg Miejskich przeprowadzi także remont nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Potoku Służewieckiego, który również zyskał nowe oświetlenie.

Dni otwarte w Centrum Kultury Wilanów

Czytaj więcej: Dni otwarte w Centrum Kultury WilanówCentrum Kultury Wilanów zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na Dni Otwarte w dniach: 3 września - w Filii na Przyczółkowej i w Domu Pracy Twórczej w Powsinie, a 4 września – w siedzibie na ul. Kolegiackiej 3. W programie m.in.: przedstawienia teatralne, prezentacja oferty zajęć edukacyjno-artystycznych w sezonie 2016/2017 oraz zapisy na zajęcia i wiele innych atrakcji dla całej rodziny. 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 24

Od 1 września 2016 roku w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy rozpocznie pracę Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 24. Placówka obejmie pomocą psychologiczno- pedagogiczną wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkoli i szkół w naszej dzielnicy oraz dzieci, które nie uczęszczają jeszcze do żadnych placówek oświatowych, a są mieszkańcami Wilanowa. Specjaliści Poradni będą również wspomagali nauczycieli oraz rodziców. Siedziba Poradni będzie znajdowała się na II piętrze w budynku Alto Wilanów przy Alei Rzeczypospolitej 14.
Od 5 września będzie można zapisać się na wizytę diagnostyczną bądź konsultację do psychologa na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 24. Od 12 września rozpoczną się zapisy na diagnozę logopedyczną i pedagogiczną.

Czytaj więcej: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 24

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony