Aktualności

Veturilo - nowe stacje już czynne

Czytaj więcej: Veturilo - nowe stacje już czynneW Wilanowie powstały dwie nowe stacje miejskiego systemu rowerowego Veturilo. Jednoślady można już wypożyczać przy rondzie na skrzyżowaniu ul. Vogla i ul. Sytej na Zawadach oraz przy skrzyżowaniu al. Rzeczypospolitej i Branickiego w Miasteczku Wilanów. Obecnie sieć Veturilo na terenie Wilanowa liczy w sumie 6 stacji. Od września działają stacje przy skrzyżowaniach: al. Wilanowskiej i Jana III Sobieskiego oraz ulicy Branickiego i Przyczółkowej. W poprzednich latach stacje Veturilo zostały ustawione przy skrzyżowaniach: ul. Hlonda z al. Rzeczpospolitej oraz ul. Przyczółkowej z al. Wilanowską.
 

NABÓR DO RADY SENIORÓW DZIELNICY WILANÓW M.ST. WARSZAWY

NABÓR DO RADY SENIORÓW DZIELNICY WILANÓW M.ST. WARSZAWY

Zarząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy ogłasza nabór kandydatów na członków Rady Seniorów Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy

Rada Seniorów ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny w sprawach ważnych dla osób starszych. Do zadań Rady Seniorów Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy należą:
• monitorowanie polityki senioralnej na poziomie Dzielnicy;
• pełnienie roli konsultacyjnej, doradczej, inicjatywnej dla Władz Dzielnicy w sprawach dotyczących seniorów zamieszkałych na terenie Dzielnicy;
• współpraca z Warszawską Radą Seniorów;
• tworzenie warunków aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym oraz wspieranie i pobudzanie środowisk senioralnych na rzecz podejmowania wspólnych inicjatyw lokalnych;
• przyjmowanie zgłoszeń o problemach i oczekiwaniach seniorów.

Czytaj więcej: NABÓR DO RADY SENIORÓW DZIELNICY WILANÓW M.ST. WARSZAWY

Ruszyła budowa sygnalizacji świetlnej

Czytaj więcej: Ruszyła budowa sygnalizacji świetlnejRozpoczęły się prace przy budowie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Rzeczypospolitej i Osi Królewskiej. Zaprojektowano tu sygnalizację świetlną akomodacyjną, która reaguje adekwatnie do rzeczywistej sytuacji ruchowej na skrzyżowaniu. Skraca czas oczekiwania na sygnał zielony poprzez dostosowanie długości poszczególnych faz do warunków ruchu. Wtopione w jezdnie pętle indukcyjne wysyłają sygnał do skrzynki sterującej, a ta bezpośrednio do masztu sygnalizatora dostosowując w ten sposób długość świateł do natężenia ruchu na drodze. Z al. Rzeczypospolitej przewidziano wydzielenie faz do skrętu w lewo w ul. Oś Królewską. Osygnalizowano zostaną również wszystkie przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów przez jezdnie. W związku z wydłużeniem pasów do skrętu w lewo oraz korektą wysp dzielących jezdnie al. Rzeczypospolitej przewidziano przestawienie 8 latarni oświetlenia ulicznego.

Lekcje muzealne - porozumienie

Czytaj więcej: Lekcje muzealne - porozumienieWilanowscy uczniowie będą zgłębiać historię Wilanowa na lekcjach muzealnych. Urząd Dzielnicy Wilanów podpisał porozumienie z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na realizację cyklu 46 zajęć muzealnych. Ich uczestnikami będą uczniowie szkół podstawowych z terenu Wilanowa. Tematyka zajęć dostosowana jest do poziomu i potrzeb grup szkolnych i jest doskonałą alternatywą tradycyjnego zwiedzania wilanowskiej rezydencji. Uczniowie będą pogłębiać wiedzę z zakresu historii, przyrody czy kaligrafii na następujących zajęciach: "Kaligrafia (nie)zapomniana sztuka", "Mitologiczny kod Wilanowa", "Król ogrodnik", "Wilanowskie laboratorium przyrody", "Obyczaje w dawnej Polsce", "Wizyta u króla i królowej", "Spotkanie z wydrą Robakiem".

(fot. M.Klimowicz)

Budżet partycypacyjny 2016 - nabór do Zespołu

Czytaj więcej: Budżet partycypacyjny 2016 - nabór do ZespołuRozpoczyna się proces budżetu partycypacyjnego na 2016 rok. Obecnie trwa nabór do Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego w Wilanowie. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w dniu 28 października (wtorek) o godz. 16.00 (organizacje pozarządowe) i o godz. 17.00 (Mieszkańcy) w Urzędzie Dzielnicy Wilanów przy ul. St. Kostki Potockiego 11.

Czytaj więcej: Budżet partycypacyjny 2016 - nabór do Zespołu

Konkurs fotograficzny

Czytaj więcej: Konkurs fotograficzny Urząd Dzielnicy Wilanów oraz Centrum Kultury Wilanów zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym "Wilanów - moje miejsce".
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 roku życia (włącznie) i powyżej 16 lat. 

Czekamy na Wasze prace!

Czytaj więcej: Konkurs fotograficzny

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony