Aktualności

Przebudowa ulicy Bruzdowej

Czytaj więcej: Przebudowa ulicy BruzdowejRozpoczęliśmy przygotowania do przebudowy ulicy Bruzdowej. Pierwszym krokiem było podpisanie umowy na opracowanie materiałów koniecznych do uzyskania decyzji środowiskowej. W ramach tych prac wykonana zostanie m.in.  koncepcja przebudowy drogi, którą zaprezentujemy mieszkańcom. Ulica Bruzdowa zostanie przebudowana w pierwszym etapie na odcinku od pętli autobusowej na Kępie Zawadowskiej do planowanej Południowej Obwodnicy Warszawy (w okolicy  ul. Metrycznej).  Zaplanowane jest wykonanie asfaltowej nawierzchni jezdni, chodników i ścieżki rowerowej, zatok autobusowych, oświetlenia i odwodnienia. Przebudowa ulicy wymagać będzie również koordynacji z Polską Spółką Gazownictwa, która podczas prac drogowych planuje przeprowadzić wymianę gazociągu.
Inwestycja zaplanowana jest na lata 2016 – 2017.

To był weekend...

Czytaj więcej: To był weekend...W sobotnie przedpołudnie można było uczestniczyć w grze miejskiej "Luneta Czasu i chrzest Polski. Uczestnicy zabawy cofnęli się w czasie 1050 lat wstecz. Chrzest Polski był także motyweme przewodnim niedzielnego koncertu w kościele oo. Barnabitów. Była to podróż przez polską historię, od Mieszka I po czasy współczesne. Z okazji rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II Dariusz Jakubowski zaprezentował w wilanowskiej kolegiacie św. Anny swój autorski spektakl słowno-muzyczny. Aktorowi towarzyszyli: sopranistka Katarzyna Thomas i pianista Piotr Szafraniec. W niedzielny wieczór przenieśliśmy się na chwilę do Andaluzji. Koncert Flamenco w wykonaniu zespołu Compania Flamenca LOS PAYOS z udziałem artystów z Hiszpanii oraz pokaz tańca grupy dziecięcej ze Szkoły Tańca Flamenco TRIANA zachwycił licznie zgromadzoną wilanowską publiczność.

Czytaj więcej: To był weekend...

Przedszkole przy ul. Zdrowej - przetarg

Czytaj więcej: Przedszkole przy ul. Zdrowej - przetarg

Ogłosiliśmy przetarg na budowę przedszkola przy ul. Zdrowej na terenie Dzielnicy Wilanów w Warszawie wraz z niezbędną infrastrukturą. Termin składania ofert upływa 12.05.2016 r. o godz. 12.00. Szczegóły postępowania przetargowego dostępne są w zakładce Urząd-Zamówienia Publiczne.

Fit mama - spacerkiem po Wilanowie

Czytaj więcej: Fit mama - spacerkiem po WilanowieZapraszamy na piątkowe, aktywne spacery dla wilanowskich mam. Start: wybrane piątki o godz. 9.30 sprzed Centrum Sportu Wilanów przy ul. Wiertniczej 26a. Terminy spacerów:

kwiecień: 15, 22, 29
maj: 6, 13, 20
czerwiec: 3, 10, 17, 24
wrzesień: 9, 16, 23, 30
Zapraszamy!

Bajka "Kot w butach"

Czytaj więcej: Bajka Zapraszamy na kolejne przedstawienie w ramach cyklu "Bajkowe teatrzyki w Wilanowie". Spektakl pt. "Kot w butach" zostanie wystawiony 30 kwietnia o godz. 12.00 w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. Klimczaka 2. Spektakl przeplatany muzyką z wyjątkową scenografią i kostiumami przenosi widza w baśniową atmosferę. Przesłanie baśni to zwrócenie uwagi na znaczenie przyjaźni,  szacunku i odpowiedzialności. Tytułowemu bohaterowi udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym. Czas trwania spektaklu: ok. 40 minut. Zapraszamy!

Rodzinne zajęcia na siłowniach plenerowych

Czytaj więcej: Rodzinne zajęcia na siłowniach plenerowychLubisz sport? To propozycja dla Ciebie! Zapraszamy na cykl ogólnorozwojowych zajęć na siłowniach plenerowych na terenie Wilanowa, które odbywają się w niedzielne przedpołudnia na terenach siłowni plenerowych w Wilanowie. Harmonogram zajęć dostępny jest na plakacie. Zapraszamy całymi rodzinami! Projekt realizowany jest w ramach budżetu partycypacyjnego 2016.

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony