Aktualności

Przebudowa Klimczaka - zmiany w organizacji ruchu

Czytaj więcej: Przebudowa Klimczaka - zmiany w organizacji ruchuUprzejmie informujemy, że w związku z pracami przy przebudowie ulicy Klimczaka i budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Klimczaka i Sarmackiej, od dnia 23.10.2014 r. (czwartek), zostanie zamknięte skrzyżowanie tych ulic w stronę południową (tj. w stronę ul. Branickiego). Przejazd ulicą Klimczaka oraz skręt w ul. Sarmacką w stronę północną (tj. w stronę ul. Oś Królewska) pozostanie drożny. Utrudnienia mogą potrwać do 06.11.2014 r.
O kolejnych zmianach w organizacji ruchu będziemy informować w następnych komunikatach.

Przepraszamy za utrudnienia.

Bieg Przełajowy

Czytaj więcej: Bieg PrzełajowyW dniu 26 października (niedziela) w Parku Kultury w Powsinie odbędzie się Bieg Przełajowy o puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów. Wystartować mogą w nim dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat.  Rywalizacja odbywać się będzie w trzech kategoriach wiekowych (z podziałem na dziewczynki i chłopców) na następujących dystansach:
6-9 lat – 0,5 km
10-13 lat – 1 km
14-16 lat – 1,5 km

ZAPRASZAMY!

Czytaj więcej: Bieg Przełajowy

Królewski Ogród Światła.

Czytaj więcej: Królewski Ogród Światła.Jesienne i zimowe wieczory wcale nie muszą być szare i ponure. Na pewno nie będą takie w Wilanowie! Już 8 listopada 2014 r. ogród w Pałacu w Wilanowie rozbłyśnie tysiącami kolorowych świateł, a w kolejnych tygodniach będzie rozświetlany jeszcze bardziej.
W listopadzie zapraszamy do Labiryntu Światła oraz na mappingi. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej muzeum: http://wilanow-palac.pl/edukacja/krolewski_ogrod_swiatla

Porozmawiajmy o komunikacji

Czytaj więcej: Porozmawiajmy o komunikacjiBurmistrz Dzielnicy Wilanów Ludwik Rakowski zaprasza na spotkanie z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego p. Wiesławem Witkiem poświęcone perspektywom rozwoju komunikacji publicznej w Wilanowie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00, 23 października (czwartek), w sali konferencyjnej w Obiekcie Sportowym przy ul. Wiertniczej 26.

Turniej szachowy

Czytaj więcej: Turniej szachowyRuszyły zapisy na Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów. Konkurs odbędzie się 8 listopada (sobota) 2014 r. w Zespole Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego w Wilanowie. Zapraszamy do udziału uczniów warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy będą rywalizować w trzech grupach wiekowych: 6-9 lat, 10-13 lat, 14-16 lat. Zgłoszenia przyjmowane są do 31.10.2014 r. pod numerem telefonu: 570-113-230 i adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
ZAPRASZAMY!

Veturilo - nowe stacje już czynne

Czytaj więcej: Veturilo - nowe stacje już czynneW Wilanowie powstały dwie nowe stacje miejskiego systemu rowerowego Veturilo. Jednoślady można już wypożyczać przy rondzie na skrzyżowaniu ul. Vogla i ul. Sytej na Zawadach oraz przy skrzyżowaniu al. Rzeczypospolitej i Branickiego w Miasteczku Wilanów. Obecnie sieć Veturilo na terenie Wilanowa liczy w sumie 6 stacji. Od września działają stacje przy skrzyżowaniach: al. Wilanowskiej i Jana III Sobieskiego oraz ulicy Branickiego i Przyczółkowej. W poprzednich latach stacje Veturilo zostały ustawione przy skrzyżowaniach: ul. Hlonda z al. Rzeczpospolitej oraz ul. Przyczółkowej z al. Wilanowską.
 

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony