Aktualności

Obchody rocznicy 1 sierpnia 1944 roku

Czytaj więcej: Obchody rocznicy 1 sierpnia 1944 roku„Był kiedyś inny świat
który znałeś Ty
który znałam ja
odmierzałam czas
w rytm Twoich kroków (…)”

1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00 wybuchło Powstanie Warszawskie. Do walki z okupantem stanęło około 50 tysięcy powstańców Armii Krajowej zorganizowanych w Zgrupowania obejmujące bataliony i inne formacje zbrojne oraz niewielkie ilości innych organizacji podziemnych. To ważna data w kalendarzu każdego Polaka. Z tą datą nieodłącznie kojarzą się słowa „wolność”, „honor”, „odwaga” i „męstwo”. W hołdzie tym, którzy walczyli o wolną Polskę, Dzielnica Wilanów przygotowała wyjątkowy program obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej: Obchody rocznicy 1 sierpnia 1944 roku

Luneta Czasu i Powstanie Warszawskie

Czytaj więcej: Luneta Czasu i Powstanie WarszawskieZapraszamy do udziału w terenowej grze edukacyjnej "Luneta Czasu i Powstanie Warszawskie". Czym w czasie Powstania Warszawskiego zajmowali się... stomatolodzy? Co jadły noworodki? Do czego służył rower? Na te i wiele innych pytań dzieci znajdą odpowiedź podczas terenowej gry edukacyjnej, na którą zapraszają: Urząd Dzielnicy Wilanów i Fundacja Nasza Historia.

DATA: 1 sierpnia o godz. 11.00 na Plaży Wilanów. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Koncert Apostolis Anthimos Trio

Zapraszamy na koncert Apostolis Anthimos Trio w ramach Wilanów Jazz All Stars 2015. W programie: jazzowa finezja z rockową energią. Koncert odbędzie się 2 sierpnia o godz. 19.00 w Muzeum Plakatu. Anthimos Apostolis, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów z pogranicza jazzu i rocka. Od ponad dekady gra z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Mark Egan. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie.

Zapraszamy!

Czytaj więcej: Koncert Apostolis Anthimos Trio

Czytaj więcej: Koncert Apostolis Anthimos Trio

Warszawa ćwiczy i Wilanów też!

Czytaj więcej: Warszawa ćwiczy i Wilanów też!Po raz kolejny w ramach akcji Warszawa ćwiczy, ćwiczy też Wilanów. Najbliższe zajęcia jogi odbędą się w sobotę o godz. 9:00. Spotykamy się na trawniku pomiędzy Urzędem Dzielnicy a Plażą Wilanów. Zajęcia są bezpłatne. Prowadzi instruktor Forday Fitness.

Rozkład zajęć na www.warszawacwiczy.pl/

 

Wakacje w bibliotece w Wilanowie

Czytaj więcej: Wakacje w bibliotece w WilanowieZapraszamy na wakacyjne wtorki do bibliotecznego kina. W każdy wtorek o godz. 20:00 wyświetlane są filmy wpisujące się w hasła: „Lipiec na wesoło” oraz „Smakowity sierpień”.
Harmonogram seansów dostępny jest w bibliotece przy ul. Kolegiackiej 3.

Czytaj więcej: Wakacje w bibliotece w Wilanowie

Nowe place miejskie w Wilanowie

Czytaj więcej: Nowe place miejskie w Wilanowie9 lipca w Urzędzie Dzielnicy Wilanów odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano wizualizacje placów miejskich, jakie powstaną w bliskim sąsiedztwie wilanowskiego Ratusza - w otoczeniu inwestycji Royal Wilanów przy ul. Klimczaka. W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli: Kinga Nowakowska - Dyrektor Operacyjna Grupy Capital Park i Ludwik Rakowski - burmistrz Dzielnicy Wilanów.
Miejskie place przy Royal Wilanów będą otwarte i bezpłatnie dostępna dla wszystkich mieszkańców Wilanowa. Znajdą się tam: boiska do siatkówki plażowej i koszykówki, mini-boisko do piłki nożnej, boule, szachy terenowe, ścianka wspinaczkowa, scena multimedialna z widownią, sześć trampolin zamontowanych na równi z podłożem i strefa streetworkout – przestrzeń do treningu crossfit. Na spotkanie ze znajomymi będzie można umówić się w jednym z ogródków restauracyjnych, spędzając czas w otoczeniu zieleni i fontann. W pobliżu sceny znajdzie się równiez wypożyczalnia sprzętu sportowego oraz sezonowe pop-up bary. Place powstaną do końca września.

Czytaj więcej: Nowe place miejskie w Wilanowie

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony