Aktualności

Dzień Dziecka 2015 na Plaży Wilanów

Czytaj więcej: Dzień Dziecka 2015 na Plaży WilanówTegoroczny Międzynarodowy Dzień Dziecka w Wilanowie będziemy ochodzić na sportowo! W dniu 31 maja (niedziela) zapraszamy na Plażę Wilanów na Piknik Rodzinny, podczas którego nie zabraknie aktywności sportowych (zumba kids, karate kids, nauka tańca nowoczesnego), a także porad treningowych i dietetycznych. O godz. 10.00 wystartuje II Bieg Dziecka Fundacji Dogoń Marzenia na dystansie ok. 1000 metrów. Zapisy trwają! Szczegóły dostępne na stronie: www.biegdziecka.pl

ZAPRASZAMY!

Czytaj więcej: Dzień Dziecka 2015 na Plaży Wilanów

Świetlica "Marysieńka" na Kolegiackiej 3

Czytaj więcej: Świetlica W dniu 19 maja odbyła się inauguracja działalności świetlicy środowiskowej przy ul. Kolegiackiej 3. Świetlica Marysieńka jest placówką wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży z Wilanowa, którzy przychodzą tu po lekcjach i uczestniczą w zajęciach edukacyjnych i socjoterapeutycznych. Oprócz zabaw i gier, warsztatów artystycznych i kulturalnych, ważnym elementem działań placówki na rzecz dzieci jest wsparcie terapeutów, pomoc w nauce, czy wsparcie rzeczowe.

Czytaj więcej: Świetlica "Marysieńka" na Kolegiackiej 3

Wybory Prezydenta RP - wyniki w Wilanowie.

Wybory Prezydenta RP w dniu 24 maja - tak głosował Wilanów:
1. Bronisław Komorowski - 69,30%
2. Andrzej Duda - 30,70%.
Frekwencja wyniosła 76,34%.

Umowa podpisana

Czytaj więcej: Umowa podpisanaInformujemy, że Zarząd Dzielnicy Wilanów podpisał umowę z wykonawcą Międzypokoleniowego Centrum Edukacji przy ul. Radosnej 11. Obiekt na terenie Wilanowa Wysokiego, który powstanie w miejscu budynku przez wiele lat zajmowanego przez Bibliotekę Publiczną, wybuduje firma Skanska. Będzie to wielofunkcyjne i nowoczesne miejsce, którego przestrzeń zostanie zagospodarowana na działalność kulturalną i oświatową. Znajdzie się tam: filia Biblioteki Publicznej, żłobek i pomieszczenia dla wilanowskich seniorów. Budowa obiektu zaplanowana jest na lata 2015-2016.

Budujemy Branickiego

Czytaj więcej: Budujemy BranickiegoUlicę Branickiego na odcinku od ul. Sarmackiej do al. Rzeczypospolitej wykona firma Jarpol S.A. Do końca maja zostanie podpisana umowa z wykonawcą, który w wakacje rozpocznie prace budowlane. Inwestycja obejmie 400-metrowy odcinek ulicy Branickiego, która otrzyma nową nawierzchnię - dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, poszerzone w rejonie skrzyżowań do 3 lub 4 pasów, obustronne chodniki o szerokości 3 m i ścieżkę rowerową (po stronie południowej) o szerokości 2 m. Na skrzyżowaniu z ulicą Sarmacką powstanie rondo, a na skrzyżowaniu z al. Rzeczypospolitej zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna.

Czytaj więcej: Budujemy Branickiego

Tablica upamiętniająca Jana Kazimierczaka

Czytaj więcej: Tablica upamiętniająca Jana KazimierczakaTo był niezwykły człowiek… Tak wspominają Jana Kazimierczaka, założyciela i wieloletniego dyrektora szkoły przy ul. Wiertniczej osoby, które znały go osobiście i miały okazję czerpać z jego wiedzy. 15 maja w Zespole Szkół nr 79 odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej w 105 rocznicę jego urodzin. Na uroczystości obecna była rodzina Jana Kazimierczaka. Jego siostrzenica, Pani Irena Karolak, z wielkim wzruszeniem opowiadała o życiu i działalności swojego wuja. Szczegółową biografię dyrektora przedstawił Wojciech Parzyński, absolwent szkoły. Wspominali go także inni absolwenci: Stanisław Wójcik i Wojciech Latoszek. Pamiątkowa tablica poświęcona dyrektorowi Janowi Kazimierczakowi znajduje się w holu szkoły.

Biogram w załączniku.

Czytaj więcej: Tablica upamiętniająca Jana Kazimierczaka

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony