Aktualności

Zbliża się remont mostu w ul. Rosochatej

Czytaj więcej: Zbliża się remont mostu w ul. RosochatejUprzejmie informujemy, że 19 października Zarząd Dróg Miejskich rozpocznie remont mostu w ul. Rosochatej, która będzie z związku z tym nieprzejezdna przez ok. dwa miesiące. Szczegółowy plan objazdów oraz schemat funkcjonowania komunikacji miejskiej zostaną podane w przyszłym tygodniu.
Inwestycja będzie polegała na rozebraniu istniejącego i wybudowaniu nowego mostu, który będzie 2-krotnie szerszy i przystosowany do ruchu także pieszych i rowerzystów.

Przebudowa Osi Królewskiej - etap I

Czytaj więcej: Przebudowa Osi Królewskiej - etap IOdrestaurowany pomnik Króla Jana III stanie na Osi Królewskiej przy ul. Sarmackiej jeszcze w tym roku. W ramach inwestycji powstanie plac z płyt granitowych wraz ze ścieżkami z kostki granitowej o powierzchni ok. 400 m2 oraz fragment ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej. Nowością w Wilanowie będzie fontanna z 16 dyszami ułożonymi w dwóch rzędach. Do dyspozycji spacerowiczów będzie osiem ławek obłożonych okładziną z płyt granitowych z drewnianymi siedziskami. Pomnik Króla Jana III stanie na cokole z granitu o wysokości ok. 55 cm.

Komunikat Lasów Miejskich w sprawie dzików

Czytaj więcej: Komunikat Lasów Miejskich w sprawie dzikówSpotkania z dzikami nie należą w Wilanowie do rzadkości. Prosimy o zapoznanie się z informacjami przygotowanymi przez Lasy Miejskie: http://lasymiejskie.waw.pl/DZIKIE_ZWIERZETA. Lasy Miejskie - Warszawa zajmują się m.in. odławianiem dzikich zwierząt i przewożeniem ich do lasów z dala od miasta.

 

Przebudowa Klimczaka

Czytaj więcej: Przebudowa KlimczakaUprzejmie informujemy, że udostępniona została ul. Klimczaka - na odcinku Przyczółkowa/Kieślowskiego. Ruch odbywa się tylko w jedną stronę. Nie jest możliwy wyjazd z Miasteczka Wilanów w stronę ul. Przyczółkowej. Zmiana organizacji ruchu potrwa do końca października. Przepraszamy za utrudnienia.

Posiedzenie Komisji - 13.10.2015

Informujemy, że 13 października 2015 r. o godz. 16.30 w sali obrad komisji Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4 odbędzie się posiedzenie Komisji Strategii i Planowania Przestrzennego Rady Dzielnicy Wilanów. Porządek obrad w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (Porządek obrad KSiPP 13.10.2015.doc)Porządek obrad KSiPP 13.10.2015.doc[ ]37 Kb

Otwarcie PSZOK-ów

Czytaj więcej: Otwarcie PSZOK-ówInformujemy, że 10 października (sobota) w godzinach 10.00 - 15.00 odbędzie się wielkie otwarcie dwóch punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych - tzw. PSZOK-ów. Jeden zlokalizowany jest w dzielnicy Mokotów, przy ul. Zawodzie 16, drugi w dzielnicy Białołęka, przy ul. Płytowej 1. W tym dniu w punktach będzie można wymieniać stare farby, baterie, świetlówki, aerozole oraz szkło opakowaniowe, plastik, metal, papier i elektrośmieci na sadzonki roślin. W czasie imprezy do PSZOK-ów będzie można dojechać specjalnymi liniami autobusowymi ze stacji metra Młociny i stacji metra Wilanowska. Zapraszamy!

Czytaj więcej: Otwarcie PSZOK-ów

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony