Aktualności

„Lato w Mieście 2017” w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Warszawie

Czytaj więcej: „Lato w Mieście 2017” w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w WarszawieZajęcia wakacyjne w ramach akcji „Lato w Mieście 2017” w Szkole Podstawowej nr 169 im. Orła Białego w Warszawie, przy ul. Uprawnej 9/17 na terenie Powsinka dobiegają końca. Od 26 czerwca, kiedy akcja się rozpoczęła, w aktywnościach zorganizowanych przez szkołę wzięło udział prawie 300 dzieci w wieku 6-10 lat.

Czytaj więcej: „Lato w Mieście 2017” w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Warszawie

Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Wilanowie

Czytaj więcej: Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Wilanowie1 sierpnia Warszawa odda hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. Punktualnie o godz. 17:00 w całym mieście zawyją syreny alarmowe, które przypomną o bohaterskiej walce Powstańców. Zapraszamy mieszkańców Wilanowa do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Wilanowie.

Deratyzacja wzdłuż Kanału Wolickiego

Czytaj więcej:  Deratyzacja wzdłuż Kanału WolickiegoUrząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy informuje, iż od 25 lipca 2017 r. do 10 grudnia 2017 r. na terenie zieleni wzdłuż Kanału Wolickiego przy ul. Klimczaka i ul. Hlonda (odc. ul. Kieślowskiego – ul. św. U. Ledóchowskiej) prowadzona jest deratyzacja. Teren został objęty stałym monitoringiem.

Firma prowadząca deratyzację: Stołeczny Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji tel. 22 838 75 50 lub 601-815-759. Ewentualne uwagi proszę zgłaszać do ww. firmy lub do Wydziału Ochrony Środowiska tut. Urzędu (tel. 22 443-50-18 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) lub na numer Miejskiego Centrum Kontaktu 19115.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz o wyprowadzanie psów tylko na smyczy. Przypominamy również o bezwzględnym zakazie dokarmiania ptactwa w ww. rejonie.

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

Czytaj więcej: Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II31 lipca mija termin składania wniosków o stypendia dla uczniów. Studenci mają czas do 10 października.

W tym roku już po raz 13. warszawscy uczniowie i studenci mogą się ubiegać o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Ten największy samorządowy program stypendialny w Polsce skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów uczących się w Warszawie.

Czytaj więcej: Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

Veturilo w Wilanowie

Czytaj więcej: Veturilo w WilanowieVeturilo to sieć wypożyczalni miejskich rowerów dostępnych dla każdego, kto chce poruszać się rowerem po mieście. Pierwsze wypożyczalnie wystartowały w 2012 r. Sieć stale się rozwija. Aktualnie w Wilanowie znajduje się 6 stacji. 

Podstawowe Informacje.

Aby skorzystać z wypożyczalni należy zarejestrować się na stronie https://www.veturilo.waw.pl/ i wpłacić opłatę początkową: 10 zł. Aby wypożyczyć rower, należy podać w terminalu numer telefonu i PIN lub po prostu przyłożyć do niego kartę miejską. rower można wypożyczyć również za pomocą aplikacji mobilnej. Pierwsze 20 minut jazdy jest za darmo, zaś przejazd krótszy niż godzina kosztuje złotówkę. Druga godzina jazdy kosztuje 3 zł, trzecia – 5 zł, a czwarta i każda kolejna – 7 zł. Wypożyczenie nie może trwać dłużej niż 12 godzin.

Czytaj więcej: Veturilo w Wilanowie

Ocena oddziaływania na środowisko przez POW - możliwość zgłaszania uwag i wniosków

Czytaj więcej: Ocena oddziaływania na środowisko przez POW - możliwość zgłaszania uwag i wniosków

Od 20 lipca do 21 sierpnia 2017 r. można zgłaszać uwagi i wnioski w formie pisemnej, elektronicznej i ustnej do protokołu w trakcie przeprowadzania ponownej oceny oddziaływania na środowisko przed wydaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Dotyczy to odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy od węzła "Puławska" do węzła "Przyczółkowa" (bez węzłów).

Zgłoszone uwagi i wnioski będą rozpatrzone przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska przed uzgodnieniem warunków realizacji tego przedsięwzięcia.

Treść zawiadomienia Wojewody Mazowieckiego dostępna jest TUTAJ.

Uwagi i wnioski można składać w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, w Wydziale Infrastruktury, lub w formie elektronicznej na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Dane kontaktowe Wydziału znajdują się TUTAJ.

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony